ZGROMADZENIE SIÓSTR URSZULANEK
SERCA JEZUSA KONAJĄCEGO


       Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego (SJK), zwane też urszulankami szarymi, jest jedną z licznych gałęzi rodziny urszulańskiej - powołanej do życia w XVI wieku przez św. Anielę Merici - zostało założone przez św. Urszulę Ledóchowską w 1920 roku.
     Szczególną misją Zgromadzenia w Kościele jest głoszenie Chrystusa, miłości Jego Serca – przez wychowanie i nauczanie dzieci i młodzieży, służbę braciom najbardziej potrzebującym i pokrzywdzonym oraz przez inne formy działania zmierzające do ewangelizacji świata.

      Duchowość urszulanek Serca Jezusa Konającego to umiłowanie Bożego Serca wyrażone:


› całkowitym oddaniem się Jezusowi w czystości, ubóstwie, posłuszeństwie
› na wzór Maryi, Służebnicy Pana
› przez: modlitwę, pokorę, pracę, prostotę, umartwienie, pogodę ducha, miłość siostrzaną...


      Nauczanie i wychowanie oraz pomoc ubogim są podstawowym działaniem apostolskim we wszystkich krajach, w których żyjemy. Obecnie Zgromadzenie Sióstr Urszulanek SJK liczy około 800 sióstr, pracujących w prawie 100 wspólnotach, w 14 krajach, na 5 kontynentach:


w Polsce
https://www.youtube.com/watch?v=CMaOVUaWtv4

na Filipinach
http://urszulanki.pl/zgromadzenie/urszulanskie-misje/gdzie-jestesmy/filipiny

i w Tanzanii
https://www.youtube.com/watch?v=8F6FBaGRgGU&index=1&list=PLQHUAz6eWgcFtO_RTkDtv4YIKijRSGSX2
oraz

we Włoszech, we Francji, w Niemczech, w Finlandii, na Ukrainie, w Białorusi i w Rosji; w Kanadzie, w Argentynie, Brazylii i Boliwii

Więcej na :


http://urszulanki.pl/
http://www.sanktuarium-pniewy.pl/
http://urszulanki.szkola.pl/
http://urszulanki.pl/aktualnosci/2016/testament-sw-urszuli-w-wersji-audio  


DOM Sióstr Urszulanek SJK
na ul. Konopnickiej 3…  


… a właściwie u zbiegu ulic Konopnickiej i Sosnowej…
… z wejściem od ul. Sosnowej ( od strony szkoły)


Wspólnotę tworzą cztery siostry:
s. Stanisława, s. Maria, s. Cecylia, s. Anna.


W domu mieści się kaplica
pod wezwaniem św. Urszuli Ledóchowskiej


Tu się modlimy - same i z różnymi wspólnotami,
które w naszym domu mają swe spotkania,;


a są to:
KOŁO PRZYJACIÓŁ ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ,


     Przy niektórych naszych wspólnotach istnieją Koła Przyjaciół św. Urszuli, których głównym celem jest zgłębienie życia, działania i nauczania Patronki. Koła te gromadzą osoby dorosłe, które na pewnym etapie życia zachwyciły się św. Urszulą i zapragnęły nie tylko czytać o niej, ale także żyć tak, jak do tego zachęcała. Członkowie kół uczestniczą w Mszach św. z nowenną do św. Urszuli, w dniach skupienia i w pielgrzymkach śladami św. Urszuli. Koła Przyjaciół św. Urszuli istnieją w Pniewach, Otorowie, w Łodzi na Obywatelskiej, Warszawie, Augustowie, we Francji i Tanzanii

W naszym domu – w Augustowie przy ul. Konopnickiej 3
spotkania KOŁA PRZYJACIÓŁ ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ  
mają miejsce zazwyczaj w II czwartek miesiąca o godz. 18:30


WSPÓLNOTA „MATKI w MODLITWIE”

     Ruch „Matek w Modlitwie”, skupia matki modlące się wspólnie za swoje dzieci i wnuki, obejmuje także swoim zasięgiem „duchowe matki” – kobiety, które nie mają swoich dzieci.
      Ruch Matki w Modlitwie (Mothers Prayers) powstał w Anglii w 1995 r. po tym jak dwie Angielki Veronica i jej bratowa Sandra poczuły, że Bóg chce, aby modliły się za swoje dzieci w szczególny sposób. Na modlitwie rozeznały, że życzeniem Jezusa jest, aby wszystkie matki powierzały swoje dzieci Jego opiece, by ból i modlitwa zapewniały błogosławieństwo dzieciom.
     Ruch „Matki w Modlitwie” działa obecnie w ponad 90 krajach. Jest wiele wspaniałych świadectw potwierdzających, że modlitwy te są wysłuchane. Wiele dzieci odnalazło wiarę, wiele znalazło pracę i miejsce do zamieszkania, wiele dzieci wróciło do domu po długiej nieobecności. Znane są też przykłady wyzdrowień dzieci, uwolnienia z narkomani, narodzin dzieci, których matki wcześniej wielokrotnie doświadczały poronień, oraz poprawy relacji małżeńskich.”


W naszym domu – w Augustowie przy ul. Konopnickiej 3
spotkania  WSPÓLNOTY „MATKI w MODLITWIE”
mają miejsce w każda środę o godz. 19:00


DOM NA ZARZECZU…
…w którym znajduje się przedszkole.      Placówka mieści się w budynku będącym własnością Zgromadzenia Sióstr Urszulanek SJK. Położone w bliskim sąsiedztwie Jeziora Necko, otoczone jest bogatą zielenią. Z tyłu budynku znajduje się duży plac zabaw, bezpieczny, ogrodzony, wyposażony w liczne sprzęty do zabaw na świeżym powietrzu. Pomieszczenia przedszkolne znajdują się na parterze.
Każda grupa ma swoją salę przedszkolną wyposażoną w zabawki, pomoce dydaktyczne, urządzoną w sposób przyjazny dziecku, zapewniającą bezpieczeństwo.

     W przedszkolu znajdują się dwa pomieszczenia pełniące funkcję szatni dla dzieci, oraz łazienka. Inne pomieszczenia to: kuchnia z zapleczem kuchennym, pokój nauczycielski, biuro przedszkolne.

     Do dyspozycji przedszkola jest także kaplica sióstr, znajdująca się na I piętrze. Działalność pedagogiczno-wychowawcza sióstr urszulanek SJK w Augustowie rozpoczęła się w roku 1988. Początkowo przedszkole znajdowało się w domu sióstr na ul. Konopnickiej 3. W roku 1997 zostało przeniesione do obecnej siedziby przy ul. Zarzecze 27.

Dyrektorką przedszkola jest s. Małgorzata Bauer
Przedszkole jest czynne od godz. 630 do 1600

KONTAKT
Przedszkole Sióstr Urszulanek S J K w Augustowie
ul. Zarzecze 27
16-300 Augustów
kom.: 609 807 599 w godzinach od 800 do 1600
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Strona internetowa: www.przedszkole-urszulanek.plSERDECZNIE ZAPRASZAMY!