Ogłoszenia duszpasterskie 29.09.2019r.

XXVI Niedziela Zwykła

W tym tygodniu:

w poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima
w środę – wspomnienie św. Aniołów Strużów
w piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
w sobotę – wspomnienie św. Faustyny

1.  We wtorek 1 października rozpoczniemy nadzwyczajny miesiąc misyjny w całym Kościele powszechnym. W naszej parafii uczynimy to przez pierwsze nabożeństwo różańcowe. W ciągu miesiąca będziemy szczególnie pamiętali o sprawie misji świętych, przez nasz udział m. in. w II Kongresie Misyjnym naszej diecezji 19 października w Ełku i 20 października w naszej parafii.

2.  Również we wtorek rozpoczną się nabożeństwa różańcowe w naszej parafii o godz. 1720. Harmonogram grup prowadzących tę modlitwę jest wywieszony w gablocie w przedsionku kościoła. Dzieci i młodzież zapraszamy szczególnie w poniedziałki, środy i piątki. Dzieci, które będą przychodziły na różaniec otrzymają tzw. paszporty do nieba, a wciągu miesiąca będą otrzymywać naklejki przedstawiające poszczególne tajemnice różańcowe.

3.  W tym tygodniu I środa miesiąca – modlitwy KRŻ, I czwartek miesiąca- modlitwy za kapłanów i o powołania, I piątek miesiąca – oddanie czci Sercu Pana Jezusa, I sobota – modlitwy KRM. W Te dni od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.  W piątek od godz. 900 odwiedzimy chorych.

5.  W sobotę w salce parafialnej o godz. 1000 zbiórka drużyny harcerskiej, a o godz. 1200 zbiórka gromady zuchowej (dzieci od 6 do 9 lat). Zapraszamy również nowe osoby.

6.  W niedzielę 6 października po Mszy Św. o godz. 1800 odbędzie się I spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z ich rodzicami.

7.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Martyrii, Gościa Niedzielnego.Ogłoszenia duszpasterskie 22.09.2019r.

XXV Niedziela Zwykła

W tym tygodniu:

w poniedziałek – wspomnienie św. O. Pio
w piątek – wspomnienie św. Wincentego à Paulo
w sobotę – wspomnienie św. Wacława

1.  Dziś taca na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.

2.  Siostry Urszulanki Serca Jezusa Konającego z naszej parafii zapraszają na comiesięczne Msze Św. w kaplicy zakonnej przy ul Konopnickiej 3. Najbliższa Msza św. we wtorek 24 września o godz. 1700. Siostry organizują pielgrzymkę do Pniew z okazji 100-lecia istnienia Zgromadzenia w kwietniu 2020 r. Więcej informacji w gablocie w przedsionku kościoła.

3.  W poniedziałek we wspomnienie św. O. Pio po mszach św. będzie możliwość ucałowania relikwii tego świętego.

4.  W najbliższym czasie odbędą się zapisy uczniów klas III szkoły podstawowej do I komunii św. oraz uczniów klas VIII szkoły podstawowej szkół średnich do bierzmowania. Prosimy rodziców dzieci ochrzczonych poza naszą parafią o dostarczenie metryki chrztu w dniu zapisywania swojego dziecka. Zapisy do bierzmowania młodzieży u ks. Łukasza odbędą się w tym tygodniu w poniedziałek i w sobotę po mszach św. wieczornych oraz  w czwartek między 1600, a 1700 w kancelarii parafialnej.

5.  W najbliższą sobotę o godz. 900 spotkanie ministrantów i lektorów w kościele.

6.  Również w sobotę o godz. 1100 spotkanie harcerzy i zuchów w ramach rozpoczęcia roku harcerskiego w hufcu Augustów. Odbędzie się Apel i ognisko obrzędowe.

7.  W przyszłą niedzielę 29 września na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się błogosławieństwo dzieci klas I i ich przyborów szkolnych

8.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Martyrii, Gościa Niedzielnego.

Zapowiedzi przedślubne:


1) Mateusz Wojewnik, kawaler z par. M. B. Częstochowskiej w Augustowie
    Jolanta Ciuryło, panna z par. Św. Józefa w Olsztynie (zap. II)

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii
- Ś. p. Irenę Klekotko
Ogłoszenia duszpasterskie 15.09.2019r.

XXIV Niedziela Zwykła

W tym tygodniu:

w poniedziałek – wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana
w środę – święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży
w piątek – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i tow.
w sobotę – święto św. Mateusza Apostoła

1.  Dziś rozpoczyna się tydzień wychowania.

2.   Jutro w III poniedziałek miesiąca od godz. 1730 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez członków DNNUJ, a po niej Msza Św.

3.  W środę po Mszy Św. o godz. 1800 pierwsze po wakacjach spotkanie Kręgu Biblijnego.

4.  W najbliższym czasie odbędą się zapisy uczniów klas III szkoły podstawowej do I komunii św. oraz uczniów klas VIII szkoły podstawowej do bierzmowania. Prosimy rodziców dzieci ochrzczonych poza naszą parafią o dostarczenie metryki chrztu w dniu zapisywania swojego dziecka.

5.  Zapraszamy panów pragnących dołączyć do KRM.

6.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Martyrii, Gościa Niedzielnego.

7.  W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii

- Ś.p. Helenę Bosiacką,
- Ś.p. Danutę Józefę BrzoskoOgłoszenia duszpasterskie 25.08.2019r.

XXI Niedziela Zwykła

W tym tygodniu:

w poniedziałek 26 sierpnia – Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej
w środę 28 sierpnia – wspomnienie św. Augustyna
w czwartek 29 sierpnia – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

1.  Przypominamy iż Msze Św. niedzielne w naszej parafii są sprawowane o godz.:  730, 900, 1030, 1200 i 1800, a w dni powszednie o 700 i 1800.

2.  Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowego wikariusza Ks. Jacka Łukaszewicz. Ogarniamy go naszą modlitwą i życzymy owocnej pracy duszpasterskiej.

3. Jutro w poniedziałek 26 sierpnia w Uroczystość Matki Boskiej  Częstochowskiej będziemy obchodzili odpust parafialny. Msze św. tego dnia o 700, 1100 (suma odpustowa) i 1800. Po Mszy św. o  godz.1100 procesja Eucharystyczna, a po niej agapa przygotowana przez parafian.

4.  Serdecznie dziękujemy Ks. Tomaszowi Różańskiemu za wygłoszone do nas słowo i podzielenie się doświadczeniem działania Kościoła Katolickiego na Syberii.

5. Serdecznie dziękujemy panom: Stanisławowi i Tadeuszowi za uporządkowanie terenu wokół krzyża misyjnego przy naszym kościele.

6.  W najbliższą niedzielę 1 września przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej, pamiętajmy o modlitwie o pokój na świecie. Tego dnia członkowie naszej drużyny harcerskiej Concordia zapraszają na Mszę św. o godz. 1200 wszystkie dzieci i młodzież z rodzicami, pragnące  włączyć się w jej działalność lub tworzącej się gromady zuchowej. Po Eucharystii spotkania dla dzieci i rodziców.  Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem.

7.  W przyszły poniedziałek 2 września o godz. 900 odbędzie się Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego.  Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami i nauczycielami.

8.  Również 2 września o godz. 1800 odbędzie się Msza św. na rozpoczęcie roku formacyjnego dla wspólnot naszej parafii.

9.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Martyrii,  Gościa Niedzielnego.

     Wszystkim parafianom, przybyłym gościom i kuracjuszom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Boskiej oraz dobrego wypoczynku w najbliższym tygodniu.

     W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii:
† Romualdę Anuszkiewicz, † Jana Fiećko, † Bernarda Saczek
Wieczny odpoczynek...
Ogłoszenia duszpasterskie 18.08.2019r.

XX Niedziela Zwykła

W tym tygodniu:

w poniedziałek 19 sierpnia – święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego;
we wtorek 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda z Clairvaux;
w środę 21 sierpnia – wspomnienie św. Piusa X;
w czwartek 22 sierpnia – wspomnienie N. M. P. Królowej;
w sobotę 24 sierpnia – święto Św. Bartłomieja.

1. Przypominamy iż Msze Św. niedzielne w naszej parafii są sprawowane o godz.:  730, 900, 1030, 1200 i 1800, a w dni powszednie o 700 i 1800.

2. W tym tygodniu w piątek 23 sierpnia zakończy posługę wikariusza w naszej parafii ks. Przemysław Jermak, a w sobotę 24 sierpnia rozpocznie tę posługę ks. Jacek Łukaszewicz.

3. W najbliższą sobotę 24 sierpnia po Mszy Św. wieczornej około 1830 odbędzie się spotkanie przed pielgrzymką do Izraela. Zapraszamy wszystkich uczestników. Zwolniło się jedno miejsce. Jeśli ktoś chce jechać to proszę zgłosić się dziś do ks. Łukasza.

4. W najbliższą niedzielę 25 sierpnia będziemy gościli ks. Tomasz Różańskiego z Abakanu na Syberii, który skieruje do nas Słowo Boże i zbierze ofiary do puszki po Mszach Św. przed kościołem.

5. W przyszły poniedziałek 26 sierpnia w Uroczystość Matki Boskiej  Częstochowskiej będziemy obchodzili odpust parafialny. Msze św. tego dnia o 700, 1100 (suma odpustowa) i 1800.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Martyrii,  Gościa Niedzielnego.

      Wszystkim parafianom, przybyłym gościom i kuracjuszom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Boskiej oraz dobrego wypoczynku w najbliższym tygodniu.

     W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii:
          † Mariannę Poniatowską
     Wieczny odpoczynek...Ogłoszenia duszpasterskie 11.08.2019r.

XIX Niedziela Zwykła

W tym tygodniu:

w środę 14 sierpnia – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego
w czwartek 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia N. M. P.
w sobotę 17 sierpnia – wspomnienie św. Jacka

1. Przypominamy o obowiązku udziału we Mszy Św. niedzielnej. W naszej parafii zapraszamy na 730, 900, 1030, 1200 lub 1800. W dni powszednie o godz. 700 i 1800.

2. Dzisiaj w  II niedzielę  miesiąca taca na cele gospodarcze naszej parafii.

3. 13 sierpnia we wtorek Nabożeństwo Fatimskie: o godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 1800 Msza Św. a po niej procesja fatimska dookoła kościoła podczas której odmawiamy różaniec.

4.  W czwartek 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia N. M. P. Msze Św. będą o 730, 900, 1030, 1200 i ślubne o 1530 oraz 1630. Mszy Św. o godz. 1800 nie będzie.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Martyrii,  Gościa Niedzielnego, Wzrastania

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii:

† Jerzego Mariana Furmanik   i   † Romualdę Klukowską
Wieczny odpoczynek...

     Wszystkim parafianom, przybyłym gościom i kuracjuszom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Boskiej oraz dobrego wypoczynku w najbliższym tygodniu.Ogłoszenia duszpasterskie 04.08.2019r.

XVIII Niedziela Zwykła

W tym tygodniu:

we wtorek 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego;
w piątek 9 sierpnia – święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża;
w sobotę 10 sierpnia – święto Św. Wawrzyńca.

1. Przypominamy o obowiązku udziału we Mszy Św. niedzielnej. W naszej parafii zapraszamy na 730, 900, 1030, 1200 lub 1800.

2. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 1030 żegnamy ks. Przemysława Jermak, który po trzech latach pracy duszpasterskiej, decyzją ks. Biskupa Jerzego Mazura rozpocznie pracę w Ełku w par. Św. Tomasza Apost. Wyrażamy naszą wdzięczność ks. Przemysławowi za wszelkie dobro, którym nas obdarzył.

3. 7 sierpnia w pierwszą środę miesiąca gromadzą się na modlitwie członkinie KRŻ; od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 1800 Msza Św.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Martyrii, Gościa Niedzielnego i Wzrastania

Zapowiedzi przedślubne:

1. Paszkiewicz Paweł, kawaler, zam. w par. Matki Boskiej Częstochowskiej w Augustowie
    Elżbieta Bronakowska, panna, zam. w par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Bargłowie Kościelnym

     Wszystkim parafianom, przybyłym gościom i kuracjuszom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Boskiej oraz dobrego wypoczynku w najbliższym tygodniu.Ogłoszenia duszpasterskie 28.07.2019r.

XVII Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu wspominamy

poniedziałek – Wspomnienie św. Marty;
środa – Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli;
czwartek –Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego.

1. Trwamy w okresie wakacyjnym. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa we Mszy Św. niedzielnej. Msze Św. w naszym Kościele Parafialnym:
NIEDZIELA – 730; 900; 1030; 1200; 1800
DNI POWSZEDNIE – 700; 1800

2.  W tym tygodniu:
I Czwartek Miesiąca – modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
I Piątek Miesiąca – oddanie czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i odwiedziny chorych przez Ks. Łukasza;
I Sobota Miesiąca – o 1700 modlitwy KRM, a po Mszy wieczornej Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

3. Od czwartku rozpoczynamy miesiąc sierpień, który jest miesiącem abstynencji. Zachęcamy do podjęcia postanowień abstynenckich jak i do modlitwy za osoby uzależnione.

4. Za tydzień w niedzielę 04 sierpnia na Uroczystej Mszy Św. o godz. 1030 pożegnamy Ks. Przemysława Jermak, który po trzech latach pracy duszpasterskiej w naszej Wspólnocie Parafialnej decyzją Księdza Biskupa został skierowany do pracy duszpasterskiej w parafii pw. Św. Tomasza w Ełku oraz na studia. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w to wydarzenie i poprzez swoją modlitwę i przyjętą Komunię Święto wyrażenie swojej wdzięczności Ks. Przemysławowi.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: wakacyjnego nr Martyri i Wzrastania, Gościa Niedzielnego.


      Wszystkim Parafianom, przybyłym Gościom i Kuracjuszom życzymy miłego i bezpiecznego odpoczynku oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.Ogłoszenia duszpasterskie 21.07.2019r.

XVI Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

poniedziałek – Święto św. Marii Magdaleny;
wtorek – Święto św. Brygidy Szwedzkiej;
środa – Wspomnienie św. Kingi;
czwartek – Święto św. Jakuba Apostoła i Wspomnienie św. Krzysztofa;
piątek – Wspomnienie św. Joachima i św. Anny;

1. Tydzień temu na cele remontowo-gospodarcze zostało zebrane 4.000,00 zł.

2. Jutro o godz. 1100 Msza Św. w Kaplicy pw. Bł. Hanny Chrzanowskiej w Hospicjum. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W czwartek przypada wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję MIVA Polska 1 gr. = 1 km szczęśliwie przejechany. Poświęcenie pojazdów (samochodów, motorów, skuterów i rowerów) po Mszach Św. o 700 i 1900.

4. W piątek 26 lipca wyrusza XXVII Piesza Pielgrzymka z Augustowa na Jasną Górę. Msza Św. na rozpoczęcie Pielgrzymki o godz. 800 w Bazylice. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Pielgrzymce a w miarę możliwości do odprowadzenia Pątników do Bargłowa lub do Rajgrodu.

5. Fundacja DKMS – Pokonajmy nowatora krwi – zwraca się z ogromną prośbą o włączenie się do akcji Augustów walczy o Julkę i innych chorych – i rejestrację jako potencjalnych dawców szpiku. Więcej inf. na plakacie w gablocie przy Kościele.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: wakacyjnego nr Martyri i Wzrastania, Gościa Niedzielnego.


     W minionym tygodniu pożegnaliśmy:
ś.p. Elżbietę Zarzecką, ś.p. Grażynę Tyszka, ś.p. Barbarę Koprewicz

     Wszystkim Parafianom, przybyłym Gościom i Kuracjuszom życzymy miłego i bezpiecznego odpoczynku oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.Ogłoszenia duszpasterskie 14.07.2019r.

XV Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

wtorek – Wspomnienie NMP z Góry Karmel;

1. Trwamy w okresie wakacyjnym. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa we Mszy Św. niedzielnej. Msze Św. w naszym Kościele Parafialnym:

NIEDZIELA – 730; 900; 1030; 1200; 1800
DNI POWSZEDNIE – 700; 1800

2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele gospodarczo-remontowe naszej parafii.

3. Jutro z racji III Poniedziałku miesiąca spotkanie modlitewne DNNUJ. O godz. 1730 Adoracja Najświętszego Sakramentu a o 1800 Msza Św. w intencji członków DNNUJ.

4. W sobotę 20 lipca Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium w Rajgrodzie. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce rowerowej i autokarowej. Więcej inf. na plakatach w przedsionku Kościoła.

5. Zachęcamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce z Suwałk do Wilna – wymarsz jutro 15 lipca z parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Suwałkach lub z Augustowa na Jasną Górę – wymarsz 26 lipca z Bazyliki. Więcej inf. na temat tych pielgrzymek na plakatach w gablotach.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: wakacyjnego nr Martyri i Wzrastania, Gościa Niedzielnego.

Zapowiedzi:

1. KASZUBA Maciej, kawaler zam. Augustów par. pw. MB Częstochowskiej
   ZIĘCINA Emilia, panna zam. Augustów par. pw. MB Częstochowskiej
   (zap. II).

     W minionym tygodniu pożegnaliśmy: ś.p. Stanisława Józefa Korniłowicz

     Wszystkim Parafianom, przybyłym Gościom i Kuracjuszom życzymy miłego i bezpiecznego odpoczynku oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.Ogłoszenia duszpasterskie 07.07.2019r.

XIV Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

poniedziałek – Wspomnienie św. Jana z Dukli;
czwartek – Święto św. Benedykta z Nursji;
piątek – Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu;
sobota – Wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;

1. Trwamy w okresie wakacyjnym. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa we Mszy Św. niedzielnej. Msze Św. w naszym Kościele Parafialnym:

NIEDZIELA – 730; 900; 1030; 1200; 1800
DNI POWSZEDNIE – 700; 1800

2. W sobotę 13 lipca kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 1800 za uczestników nabożeństwa, a bezpośrednio po niej na procesję fatimską.

3. Za tydzień z racji drugiej niedzieli miesiąca taca gospodarcza.

4. Zachęcamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce z Suwałk do Wilna lub z Augustowa na Jasną Górę. Więcej inf. na temat tych pielgrzymek na plakatach w gablotach.

5. 13 lipca w Lipsku doroczna diecezjalna pielgrzymka teściowych. Więcej inf. na plakacie.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: wakacyjnego nr Martyri i Wzrastania, Gościa Niedzielnego.

Zapowiedzi:

1. KASZUBA Maciej, kawaler zam. Augustów par. pw. MB Częstochowskiej
    ZIĘCINA Emilia, panna zam. Augustów par. pw. MB Częstochowskiej
   (zap. I).

     W minionym tygodniu pożegnaliśmy: ś.p. Marka Kłoczko i ś.p. Irenę Czesławę Ciemna

     Wszystkim Parafianom, przybyłym Gościom i Kuracjuszom życzymy miłego i bezpiecznego odpoczynku oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.Ogłoszenia duszpasterskie 30.06.2019r.

XIII Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

środa – Święto św. Tomasza Apostoła;
sobota – Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej;

1.  W tym tygodniu:

I Środa Miesiąca – od godz. 1700 modlitwy KRŻ;

I Czwartek Miesiąca – modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O godz. 700 Msza Św. za członkinie III Świeckiego Zakonu Św. Franciszka i  Adoracja;

I Piątek Miesiąca – odwiedziny chorych przez Ks. Przemysława od godz. 900;

I Sobota Miesiąca – od godz. 1700 modlitwy KRM, a o godz. 1800 Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, a po niej Nabożeństwo.

2.  W środę 3 lipca Fundacja Cordis zaprasza na koncert o godz. 1800, który odbędzie się w siedzibie fundacji na ul. Jeziornej 31. Wstęp wolny. Więcej inf. na plakacie.

3.  Decyzją Ks. Bpa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego swoją posługę duszpasterską z dniem 23 sierpnia br. w naszej wspólnocie Parafialnej kończy Ks. Przemysław Jermak, który został posłany do parafii pw. Św. Tomasza Apostoła w Ełku.

4.  Decyzją Ks. Bpa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego swoją posługę duszpasterską z dniem 24 sierpnia br. w naszej wspólnocie Parafialnej rozpocznie Ks. Jacek Łukaszewicz z parafii pw. Św. Antoniego Padewskiego w Prostkach.

5.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: czerwcowego nr Martyri, Gościa Niedzielnego, miesięcznika dla młodzieży Wzrastanie.

     Wszystkim życzymy wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.Ogłoszenia duszpasterskie 23.06.2019r.

XII Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

poniedziałek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;
czwartek – Wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy;
piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
sobota - Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła;

1. Rozpoczęły się Wakacje, czas urlopów i wypoczynku. Przypominamy o uczestnictwie we Mszach Św. niedzielnych, aby nie zabrakło w nas odwagi o świadczeniu naszej wiary tam gdzie będziemy odpoczywali. Msze Św. w naszym Kościele w niedziele o godz. 730, 900, 1030, 1200 i 1800 a w dni powszednie o godz. 700 i 1800.

2. Jutro o godz. 1100 Msza Św. w Kaplicy pw. Bł. Hanny Chrzanowskiej w Hospicjum. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w jej przeżycie.

3. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Ołtarzy i zaangażowanie się w Procesję Bożego Ciała wszystkim mieszkańcom naszej Parafii oraz za zamówione Msze Św. w intencji mieszkańców przygotowujących poszczególne Ołtarze.

4. Trwamy w miesiącu czerwcu poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo Czerwcowe od dziś do czwartku z racji Oktawy Bożego Ciała po Mszy Św. wieczornej w czasie procesji eucharystycznej, a od piątku o godz. 1745.

5. W sobotę 29 czerwca będziemy świętowali wraz z dostojnym Jubilatem Ks. Infułatem Antonim Kochańskich jego 60 rocznicę Święceń Kapłańskich. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w modlitwę za Ks. Infułata na Mszy Św. o godz. 1800.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: czerwcowego nr Martyri, Gościa Niedzielnego, miesięcznika dla młodzieży Wzrastanie.

Wszystkim życzymy wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.Ogłoszenia duszpasterskie 16.06.2019r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy

W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

poniedziałek – Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego;
czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało;
piątek – Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi;

1. Tydzień temu na cele gospodarcze została zebrana ofiara w wysokości 3.250,00 zł.

2. Jutro spotkanie modlitewne członków DNNUJ. Nowenna do Ducha Świętego o 1730, następnie Nabożeństwo Czerwcowe i o godz. 1800 Msza Św. za członków DNNUJ.

3. We wtorek 19 czerwca o godz. 900 odbędzie się Msza Św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Z tej racji zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, pracowników administracji i dyrektorów wszystkich szkół na wspólną modlitwę dziękczynną za miniony rok szkolny z prośbą o błogosławieństwo Boże na czas wakacji.

4. W czwartek 20 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze Św. o godz. 730, 900 1030 – z procesją Eucharystyczną do 4 Ołtarzy i o godz. 1800. Wzorem lat ubiegłych bardzo prosimy o przygotowanie Ołtarzy: Ołtarz I – ul. Turystyczna, Ułanów Krechowieckich, Tytoniowa, Al. Kard. Wyszyńskiego; Ołtarz II – ulice całego Lipowca; Ołtarz III – ul. Armii Krajowej, Przemysłowa, Piwna, Pamięci Narodowej, Słodowa oraz bloki 29 Listopada; Ołtarz IV – ul. Kasztanowa, Portowa, Zarzecze, Partyzantów, Konopnickiej, Zacisze, Szpitalna, Sosnowa, Letniskowa.

5. Trwamy w miesiącu czerwcu poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo Czerwcowe dziś, poniedziałek, wtorek i środę o 1745, natomiast od piątku do następnego czwartku z racji Oktawy Bożego Ciała po Mszy Św. wieczornej w czasie procesji eucharystycznej.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: czerwcowego nr Martyri, Gościa Niedzielnego, miesięcznika dla młodzieży Wzrastanie.


     W minionym tygodniu pożegnaliśmy:

ś.p. Helenę Romanowską, ś.p. Arkadiusza Bielenica, ś.p. Lucynę Wierzbicką, ś.p. Ernesta Sierzputowskiego ś.p. Alojzego Buczyńskiego, ś.p. Zbigniewa Sławomira Wysockiego, ś.p. Elżbietę Bernacką

     Wszystkim życzymy wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.Ogłoszenia duszpasterskie 09.06.2019r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

poniedziałek – Uroczystość NMP Matki Kościoła;
wtorek – Wspomnienie św. Barnaby Apostoła;
czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
piątek – Wspomnienie bł. Michała Kozala;

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Mszy Św. o godz. 1200 z racji odpustu w Studzienicznej w naszej Parafii nie ma.

2. Dzisiejsze ofiary są przeznaczone na cele gospodarcze.

3. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 1800 spotkanie z uczestnikami pielgrzymki do Izraela.

4. W czwartek 13 czerwca zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie o godz. 1700 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, 1745 – Nabożeństwo czerwcowe, 1800 – Msza Św. w intencji uczestników Nabożeństwa Fatimskiego, a po niej procesja fatimska.

5. Również w czwartek 13 czerwca przypada Dzień Imienin Ks. Infułata Antoniego Kochańskiego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za dostojnego Solenizanta na Mszy Św. o godz. 1800.

6. Trwamy w miesiącu czerwcu poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo Czerwcowe codziennie o godz. 1745.

7. Wielkimi krokami zbliża się zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Z tej racji zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, pracowników administracji i dyrektorów wszystkich szkół na Mszę Św. na zakończenie roku we wtorek 18 czerwca o godz. 900.

8. W czwartek 20 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze Św. o godz. 730, 900,1030 – z procesją Eucharystyczną do 4 Ołtarzy i o godz. 1800. Wzorem lat ubiegłych bardzo prosimy o przygotowanie Ołtarzy: Ołtarz I – ul. Turystyczna, Ułanów Krechowieckich, Tytoniowa, Al. Kard. Wyszyńskiego; Ołtarz II – ulice całego Lipowca; Ołtarz III – ul. Armii Krajowej, Przemysłowa, Piwna, Pamięci Narodowej, Słodowa oraz bloki 29 Listopada; Ołtarz IV – ul. Kasztanowa, Portowa, Zarzecze, Partyzantów, Konopnickiej, Zacisze, Szpitalna, Sosnowa, Letniskowa.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: czerwcowego nr Martyri, Gościa Niedzielnego, miesięcznika dla młodzieży Wzrastanie.

Zapowiedzi przedślubne:

1.  NAROLEWSKA Paulina, panna zam. Augustów, par. pw. MB Częstochowskiej
    SOBOLEWSKI Stefan, kawaler zam. Łazy par. pw. Św. Agnieszki Goniądz
    (zap. I).

     W minionym tygodniu pożegnaliśmy:

ś.p. Floriana Klukowskiego, ś.p. Jerzego Giera, ś.p. Danielę Górską


     Wszystkim życzymy wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.Ogłoszenia duszpasterskie 02.06.2019r.

VII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

poniedziałek – Wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
środa – Wspomnienie św. Bonifacego;
sobota – Wspomnienie św. Jadwigi Królowej;

1. Dzisiaj odbywa się Marsz dla Życia i Rodziny. Msza Św. o godz. 1200 w Bazylice, a po niej o godz. 1300 wyruszy Marsz z Rynku Zygmunta do Amfiteatru. Więcej inf. na plakacie.

2. Trwamy w miesiącu czerwcu poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo Czerwcowe codziennie o godz. 1730.

3. Jutro o godz. 1100 Msza Św. w kaplicy pw. Bł. Hanny Chrzanowskiej w Hospicjum. Serdecznie zapraszamy do włączenie się w tę Mszę Św. wszystkie chętne osoby.

4. W tym tygodniu I czwartek miesiąca – modlitwy o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne, I piątek miesiąca – odwiedziny chorych w godzinach porannych.

5. Za tydzień w niedzielę 9 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Zapraszamy do wzięcia udziału w Uroczystościach Odpustowych w parafii Studzieniczna.

6. Za tydzień po Mszy Św. o godz. 1800 odbędzie się spotkanie osób wybierających się na pielgrzymkę do Izraela.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: majowego nr Martyri, Gościa Niedzielnego, miesięcznika dla młodzieży Wzrastanie.

Zapowiedzi przedślubne:

1. KOPICZKO Małgorzata, panna zam. Augustów, par. pw. MB Częstochowskiej
    OSTAPOWICZ Tomasz, kawaler zam. Augustów, paw. pw. Św. Jana Chrzciciela
    (zap. II);

2. NAROLEWSKA Paulina, panna zam. Augustów, par. pw. MB Częstochowskiej
    SOBOLEWSKI Stefan, kawaler zam. Łazy par. pw. Św. Agnieszki Goniądz
    (zap. I).

     W minionym tygodniu pożegnaliśmy:

         ś.p. Stanisława Piaseckiego


     Wszystkim życzymy wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.Ogłoszenia duszpasterskie 26.05.2019r.

VI Niedziela Wielkanocna

W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

środa – Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej;
piątek – Święto Nawiedzenia NMP;
sobota – Wspomnienie św. Justyna - męczennika;

1.  Przeżywamy dziś Dzień Matki. Modlitwom powierzamy nasze mamy, dziękując dla nich za dar życia i opieki matczynej. Prosimy o Boże błogosławieństwo dla żyjących i o radość życia wiecznego dla zmarłych.

2.  Dziś w naszej Wspólnocie Parafialnej gościmy Ks. Błażeja Górskiego – który pracuje na Ukrainie. Poprzez głoszone dziś słowo dzieli się z nami swoim doświadczeniem misyjnym oraz zbiera ofiary do puszki na pomoc w pracy na Ukrainie. Składamy serdeczne Bóg zapłać za okazaną pomoc materialną.

3.  W poniedziałek (jutro) Msza Św. w Kaplicy pw. Bł. Hanny Chrzanowskiej w Hospicjum o godz. 1100.

4.  W piątek 31 maja – nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie. O 1700 Adoracja z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, 1730 nabożeństwo majowe a o 1800 Msza Św.

5.  Za tydzień 2 czerwca Marsz dla Życia i Rodziny. Msza Św. o godz. 1200 w Bazylice a po niej o godz. 1300 wyruszy Marsz z Rynku Zygmunta do Amfiteatru. Więcej inf. na plakacie.

6. Trwamy w miesiącu maju poświęconym Najświętszej Maryi Pannie. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Majowe codziennie o godz.1730.

7.  Od soboty rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 1730.

8.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: majowego nr Martyri, Gościa Niedzielnego, miesięcznika dla młodzieży Wzrastanie.

Zapowiedzi przedślubne:

1. KOPICZKO Małgorzata, panna zam. Augustów, par. pw. MB Częstochowskiej
   OSTAPOWICZ Tomasz, kawaler zam. Augustów, paw. pw. Św. Jana Chrzciciela
     (zap. I);

     W minionym tygodniu pożegnaliśmy:
        ś.p. Janinę Grzysko

     Wszystkim życzymy wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.Ogłoszenia duszpasterskie 19.05.2019r.

V Niedziela Wielkanocna

W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
            piątek – Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

1.  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na taca gospodarcza.

2. Trwamy w miesiącu maju poświęconym Najświętszej Maryi Pannie. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Majowe codziennie o godz.1730.

3.  Jutro 3 poniedziałek miesiąca maja. Serdecznie zapraszamy na spotkanie modlitewne członków DNNUJ. O 1730 Nabożeństwo Majowe a bezpośrednio po nim Nowenna do Ducha Świętego. O godz. 1800 Msza Św. w intencji członków DNNUJ.

4.  Za tydzień w niedzielę 26 maja przeżywać będziemy Dzień Matki. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę na każdej Mszy Św.

5.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: majowego nr Martyri, Gościa Niedzielnego, miesięcznika dla młodzieży Wzrastanie.

Zapowiedzi przedślubne:


1.  JATKOWSKA Natalia, panna zam. Augustów, par. pw. MB Częstochowskiej

     ZALEWSKI Wojciech, kawaler zam. Augustów, paw. pw. MB Częstochowskiej
     (zap. II);

2.  MODZELEWSKA Ewelina, panna zam. Augustów, par. pw. NSJ
     LISEK Michał, kawaler zam. Augustów, par. pw. NSJ
     (zap. II);

       W minionym tygodniu pożegnaliśmy:

ś.p. Dorotę Grażynę Nowicką, ś.p. Zofię Krysztofik, ś.p. Eugeniusza Franciszka Simson, ś.p. Wandę Duchnowską, ś.p. Jadwigę Jakubowską


     Wszystkim życzymy wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.Ogłoszenia duszpasterskie 12.05.2019r.

IV Niedziela Wielkanocna

W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

wtorek – Święto św. Macieja Apostoła
czwartek – Święto św. Andrzeja Boboli

1. Trwamy w miesiącu maju poświęconym Najświętszej Maryi Pannie. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Majowe codziennie o godz.1730.

2. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, a tym samym rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania. Zachęcamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii.

3. Jutro 13 maja o godz. 1100 Uroczystą Mszą Święto oddamy do kultu Kaplicę pw. Bł. Hanny Chrzanowskiej w Hospicjum. Zapraszamy na to wydarzenie w imieniu Dyrekcji i naszym.

4. Jutro również 13 maja rozpoczynamy nasze Nabożeństwa Fatimskie. O godz. 1700 różaniec, 1730 Nabożeństwo Majowe, 1800 Msza Św. za uczestników Nabożeństwa Fatimskiego, a po niej Nabożeństwo wokół Kościoła. Na Nabożeństwo przychodzimy z lampionami.

5. Za tydzień w niedzielę 19 maja taca gospodarcza.

6. Ks. Łukasz informuje że zwolniły się 4 miejsca na Pielgrzymkę do Izraela. Więcej inf. na ten temat u organizatora Pielgrzymki Ks. Łukasza.

7. Augustowskie Centrum Edukacyjne i Zespół Szkół Technicznych zapraszają tegorocznych absolwentów szkół gimnazjalnych i szkół podstawowych do podjęcia nauki w ich szkołach. Więcej inf. na ten temat w gablocie.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: majowego nr Martyri, Gościa Niedzielnego – płyty DVD z filmami religijnymi, miesięcznika dla młodzieży Wzrastanie.


Zapowiedzi przedślubne:


1. JATKOWSKA Natalia, panna zam. Augustów, par. pw. MB Częstochowskiej
    ZALEWSKI Wojciech, kawaler zam. Augustów, paw. pw. MB Częstochowskiej
   (zap. I);

2. MODZELEWSKA Ewelina, panna zam. Augustów, par. pw. NSJ
    LISEK Michał, kawaler zam. Augustów, par. pw. NSJ
    (zap. I);

     W minionym tygodniu pożegnaliśmy:
     ś.p. Franciszka Szlagowskiego

     Wszystkim życzymy wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.Ogłoszenia duszpasterskie 05.05.2019r.

III Niedziela Wielkanocna

W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

poniedziałek – Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba
środa – Uroczystość Św. Stanisława

1.  Trwamy w miesiącu maju poświęconym Najświętszej Maryi Pannie. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny codziennie o godz.1730.

2.  Od dzisiejszej niedzieli do piątku 10 maja przeżywać będziemy wraz z dziećmi pierwszokomunijnymi tzw. biały tydzień. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. w dni powszednie na Mszę Św. o godz. 1800.

3.  Jutro – poniedziałek 6 maja – Msza Św. w Kaplicy w Hospicjum o godz. 1100.

4.  W sobotę 11 maja w Olecku odbędzie się Diecezjalny Zjazd Młodych naszej Diecezji Ełckiej. Więcej inf. na plakatach.

5.  Za tydzień ofiary na tacę przeznaczone będą na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Ełckiej.

6.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Martyri, Gościa Niedzielnego, Wzrastanie.


Zapowiedzi przedślubne:


1.  JÓŹWIK Michalina, panna zam. Augustów, par. pw. Świętej Rodziny
     SZELĄG Mateusz Edward, kawaler zam. Płock, par. pw. Świętego Krzyża
    (zap. II);

2.  PONIATOWSKA Monika, panna zam. Augustów, par. pw. NSJ
     GREGOROWICZ Przemysław, stanu wolnego zam. Augustów, par. pw. MB Częstochowskiej
     (zap. II);

3.  SAGUN Ewelina, panna zam. Cichy Dybowa, par. Świętajno
     FIEĆKO Wojciech, kawaler zam. Augustów, par. pw. MB Częstochowskiej
     (zap. II).

     W minionym tygodniu pożegnaliśmy:
     ś.p. Ewę Jakubiak  ś.p. Ireneusza Cholewa  ś.p. Janinę Rusiłowską

     Wszystkim życzymy wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2019r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

poniedziałek – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej Patronki Europy
wtorek – Uroczystość Św. Wojciecha Głównego Patrona Polski i Diecezji Ełckiej
środa – Wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika
czwartek – Wspomnienie św. Atanazego
piątek – Uroczystość NMP Królowej Polski Głównej Patronki Polski
sobota – Wspomnienie św. Floriana

1.  W minioną niedzielę na cele gospodarcze zostało zebrane 3.900,00 zł.

2. Od środy rozpoczynamy miesiąc maj. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny codziennie o godz.1730. Zapraszamy dzieci do zbierania wyklejanki majowej.

3.  W tym tygodniu I środa m-c – modlitwy KRŻ, I czwartek m-c – modlitwy o powołania kapłańskie i odwiedziny chorych przez Ks. Przemysława, I piątek m-c i I sobota m-c – modlitwy KRM a po Mszy Św. o godz. 1800 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

4.  W czwartek 02 maja o godz. 900 odbędzie się Pierwsza Spowiedź dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej.

5.  W piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Św. o godz. 730, 900, 1030 z udzieleniem Sakramentu Chrztu Św., 1200 i 1800. Na Mszę Św. o godz. 1200 zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej i dzieci, które przeżywać będą rocznicę Pierwszej Komunii ze świecami. Odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

6.  W sobotę 04 maja o godz. 1000 odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

7.  W niedzielę 05 maja na Mszy Św. o godz. 900 odbędzie się Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Na tę Mszę Św. zapraszamy dzieci, które rok temu przystąpiły do Pierwszej Komunii Św. wraz z rodzicami.

8.  Od niedzieli 05 maja do soboty 11 maja przeżywać będziemy wraz z dziećmi pierwszokomunijnymi tzw. biały tydzień. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. w Niedzielę o godz. 1200 a w dni powszednie na Mszę Św. o godz. 1800.

9.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Martyri, Gościa Niedzielnego, Wzrastanie.

Zapowiedzi przedślubne:

1.  WOLSKA Edyta, panna zam. Krasnybór, par. pw. Zwiastowania NMP
     BIEDULEWICZ Patryk, kawaler zam. Augustów, par. pw. MB Częstochowskiej
    (zap. II);

2.  JÓŹWIK Michalina, panna zam. Augustów, par. pw. Świętej Rodziny
     SZELĄG Mateusz Edward, kawaler zam. Płock, par. pw. Świętego Krzyża
    (zap. I);

3.  PONIATOWSKA Monika, panna zam. Augustów, par. pw. NSJ
     GREGOROWICZ Przemysław, stanu wolnego zam. Augustów, par. pw. MB Częstochowskiej
    (zap. I);

4.  SAGUN Ewelina, panna zam. Cichy Dybowa, par. Świętajno
     FIEĆKO Wojciech, kawaler zam. Augustów, par. pw. MB Częstochowskiej
     (zap. I).

     W minionym tygodniu pożegnaliśmy: ś.p. Jerzego Stogłów i s. Stanisławę Kotarską

     Wszystkim życzymy wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.Ogłoszenia duszpasterskie 21.04.2019r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1.  Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na cele gospodarcze.

2.  Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Św. o godz. 600 – REZUREKCJA, 1030 – z udzieleniem Sakramentu Chrztu Św., 1200 i 1800.

3.  Jutro II Dzień Świąt Wielkanocnych – Msze Św. o godz. 730, 900, 1030 – z udzieleniem Sakramentu Chrztu Świętego, 1200.

4.  Od dzisiejszej Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego aż do soboty włącznie trwać będziemy w Oktawie Wielkanocy. Z tej racji w najbliższy Piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

5.  Składamy serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy podjęli się dzieła pokutnego w naszej parafii o poście ścisłym i złożyli dar jałmużny na studnię w Sudanie. Na ten cel zostało zebrane 4.700,00 zł. 

6.  Składamy serdeczne podziękowania ks. Przemysławowi i p. Patrykowi Szmygiel za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

7.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Martyri, Gościa Niedzielnego, Wzrastanie.

Zapowiedzi przedślubne:
1.    WOLSKA Edyta, panna zam. Krasnybór, par. pw. Zwiastowania NMP
       BIEDULEWICZ Patryk, kawaler zam. Augustów, par. pw. MB Częstochowskiej
       (zap. I);

     W minionym tygodniu pożegnaliśmy: ś.p. Jana Anuszkiewicz i ś.p. Andrzeja Milczarskiego

     Wszystkim życzymy wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.Ogłoszenia duszpasterskie 14.04.2019r.

Niedziela Palmowa

1.  W poniedziałek dzień modlitwy z członkami DNNUJ – o 1730 adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej Msza Św. w intencji członków DNNUJ.

2.  Jutro również w Augustowskim Centrum Edukacyjnym w godz. 1100-1700 w porozumieniu z Fundacją DKMS – można zostać dawcą komórek. Więcej inf. na plakacie w przedsionku Kościoła.

3.  W tym tygodniu przeżywać będziemy najważniejsze wydarzenia z życia Pana Jezusa:
WIELKI CZWARTEK – Msza Wieczerzy Pańskiej – upamiętniająca ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa o godz. 1800. Po niej Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 2130.
WIELKI PIĄTEK – dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1715 a bezpośrednio po niej Nabożeństwo Wielkiego Piątku. Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 2130.
WIELKA SOBOTA – liturgia Mszy Św. Paschalnej o godz. 1800 – przynosimy ze sobą świece.

4.  Adoracja w Wielki Piątek i Wielką Sobotę wg wywieszonego programu w gablotach.
5.  Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od godz. 800 do godz. 1300 (800, 900, 1000, 1100, 1200, 1300) i bezpośrednio przed liturgią Mszy Św. Paschalnej o godz. 1730.

6.  Za tydzień przeżywać będziemy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Św. o godz. 600 – REZUREKCJA, 1030 – z udzieleniem Sakramentu Chrztu Św., 1200 i 1800.

7.  II Dzień Świąt Wielkanocnych – Msze Św. o godz. 730, 900, 1030 – z udzieleniem Sakramentu Chrztu Świętego, 1200.

8.  Składamy serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy pomogli w organizacji Rekolekcji wielkopostnych i Nabożeństwa Drogi Krzyżowej ulicami naszej Parafii.

9.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Martyri, Gościa Niedzielnego, Wzrastanie.


Zapowiedzi przedślubne:

1.  KARP Mariusz, kawaler zam. Krasnybór, par. pw. Zwiastowania NMP
     KORĘKIEWICZ Monika, panna zam. Augustów, par. pw. MB Częstochowskiej
     (zap. II);
2.  CZARNECKI Maciej, kawaler zam. Glina, par. pw. Matki Bożej Anielskiej w Starej Wsi
    SUCHODOLSKA Barbara, panna zam. Augustów, par. pw. MB Częstochowskiej
    (zap. II).

      W minionym tygodniu pożegnaliśmy: ś.p. Barbarę Gabrielę Alejster

      Wszystkim życzymy wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.Ogłoszenia duszpasterskie 07.04.2019r.

V Niedziela Wielkiego Postu

1.  Dzisiejszą V Niedzielą Wielkiego Postu rozpoczynamy w naszej Parafii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Rekolekcję będą trwały do środy 10 kwietnia. Msze Św. w poniedziałek-wtorek-środę o godz.: 830 – Szkoły Podstawowe (klasy 0-4); 1000 – Szkoły Podstawowe (klasy 5-8) i Gimnazja; 1200 – z nauką ogólną; 1600 – z nauką dla młodzieży; 1800 – z nauką ogólną. Spowiedź w poniedziałek-wtorek-środa 30 min przed każdą Mszą Św. Więcej inf. na plakatach w gablotach i stronie internetowej.

2.  We wtorek ofiary złożone na tacę będą wyrazem naszej wdzięczności dla Ojca Rekolekcjonisty.

3.  W poniedziałek i środę zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza o godz. 1700.

4.  10 kwietnia na zakończenie Rekolekcji J E Ks. Bp Jerzy Mazur na Mszy Św. o godz. 1800 udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży i ustanowi nowych ministrantów i lektorów.

5.  12 kwietnia ulicami naszej Parafii odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Bardzo prosimy o włączenie się w przygotowanie. Wszelkich inf. na ten temat udziela Ks. Łukasz.

6.  W sobotę 13 kwietnia przypada Dzień Imienin Ks. Przemysława. Zapraszamy na wspólną Mszę Św. w intencji solenizanta o godz. 1800. Po Mszy Św. ks. Przemysław zaprasza całą Wspólnotę Parafialną na świętowanie swoich imienin przy wspólnym ognisku i pieczeniu kiełbasek.

7.  Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie pal na każdej Mszy Św.

8.  Ks. Łukasz zaprasza młodzież naszej parafii na spotkanie młodzieży w Niedzielę Palmową w ramach Światowych Dni Młodzieży. Więcej informacji na plakacie.  
 
9.  Trwamy w Okresie Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej - Piątki Wielkiego Postu o godz. 1630 – dzieci i młodzież, a o godz. 1715 – dorosłych;
Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedziele Wielkiego Postu bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 1030. Nabożeństwo zakończone procesją i błogosławieństwem Najświętszego Sakramentu;
Zachęcamy do włączenia się w dzieło pokutne naszej Wspólnoty Parafialnej – post ścisły rotacyjny (o chlebie i wodzie) – 40 dni postu – każdego dnia pości jedna osoba.

10.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Martyri, Gościa Niedzielnego, Wzrastanie.


Zapowiedzi przedślubne:
1.  KARP Mariusz, kawaler zam. Krasnybór, par. pw. Zwiastowania NMP
     KORĘKIEWICZ Monika, panna zam. Augustów, par. pw. MB Częstochowskiej
     (zap. I);
2.  CZARNECKI Maciej, kawaler zam. Glina, par. pw. Matki Bożej Anielskiej w Starej Wsi
     SUCHODOLSKA Barbara, panna zam. Augustów, par. pw. MB Częstochowskiej
     (zap. I).


     Wszystkim życzymy wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.Ogłoszenia duszpasterskie 31.03.2019r.

IV Niedziela Wielkiego Postu

1. W tym tygodniu przeżywać będziemy: I Środę Miesiąca – modlitwy KRK; I Czwartek Miesiąca – modlitwy o powołania; I Piątek Miesiąca – odwiedziny chorych; I Sobotę Miesiąca – modlitwy KRM, a po Mszy Św. o godz. 1800 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

2. W piątek o godz. 1100 będzie sprawowana Msza Św. w Kaplicy bł. Hanny Chrzanowskiej w Hospicjum. W minioną niedzielę zostało zebrane 1.003,00 zł. na umeblowanie Kaplicy w Hospicjum. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. W środę 3 kwietnia o godz. 1800 w Bazylice NSJ odbędzie się Msza Św. z  konferencją dla mężczyzn.

4. W piątek 5 kwietnia o godz. 2100 w konkatedrze pw. Św. Aleksandra w Suwałkach Mszą Św. rozpocznie się III Ekstremalna Droga Krzyżowa. Osoby, które zapisały się na autokar do Suwałk zbierają się na parkingu przy naszym Kościele o godz. 2000. Przypominamy że należy zabrać ze sobą kamizelkę odblaskową, latarkę, ciepły prowiant i wygodne obuwie.

5. Za tydzień V Niedzielą Wielkiego Postu rozpoczną się w naszej Parafii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Rekolekcję będą trwały 07-10 kwietnia. Msze Św. w poniedziałek-wtorek-środę o godz.: 830 – Szkoły Podstawowe (klasy 0-4); 1000 – Szkoły Podstawowe (klasy 5-8) i Gimnazja; 1200 – z nauką ogólną; 1600 – z nauką dla młodzieży; 1800 – z nauką ogólną. Spowiedź w poniedziałek-wtorek-środa 30 min przed każdą Mszą Św. Więcej inf. na plakatach w gablotach i stronie internetowej.

6. 10 kwietnia na zakończenie Rekolekcji J E Ks. Bp Jerzy Mazur na Mszy Św. o godz. 1800 udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży i ustanowi nowych ministrantów i lektorów.

7. 12 kwietnia ulicami naszej Parafii odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Bardzo prosimy o włączenie się w przygotowanie. Wszelkich inf. na ten temat udziela Ks. Łukasz. 
  
8. Trwamy w Okresie Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej - Piątki Wielkiego Postu o godz. 16.30 – dzieci i młodzież, a o godz. 1715 – dorosłych;
Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedziele Wielkiego Postu bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 1030. Nabożeństwo zakończone procesją i błogosławieństwem Najświętszego Sakramentu;
Zachęcamy do włączenia się w dzieło pokutne naszej Wspólnoty Parafialnej – post ścisły rotacyjny (o chlebie i wodzie) – 40 dni postu – każdego dnia pości jedna osoba.

9. Wzorem lat ubiegłych w Wielkim Poście organizowane jest wspólne wyjście do Kina Iskra w Augustowie. W tym roku zapraszamy na dokument fabularyzowany Miłość i Miłosierdzie. Seans odbędzie się dzisiaj o godz. 1600. Cena biletu dla naszej Parafii 10 zł./os. Zapisy w zakrystii u Ks. Przemysława.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Martyri, Gościa Niedzielnego, Wzrastanie.


     Wszystkim życzymy wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.Ogłoszenia duszpasterskie 24.03.2019r.

III Niedziela Wielkiego Postu

W liturgii tygodnia:
poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

1.  W dniu dzisiejszym zbierane są ofiary do puszki na przygotowanie kaplicy w Hospicjum pw. Bł. Hanny Chrzanowskiej. Składamy serdeczne Bóg zapłać za okazaną pomoc.

2.  Również dziś przeżywamy 27 rocznicę utworzenia naszej Diecezji Ełckiej.

3.  Jutro przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, z którą połączony jest Dzień Świętości Życia i Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Deklaracje do włączenia się w Dzieło Duchowej Adopcji wyłożone są pod chórem. Uroczysta przysięga i rozpoczęcie Adopcji nastąpi jutro na Mszy Św. o godz. 1800.

4.  W piątek Msza Św. o uzdrowienie i uwolnienie o godz. 1800 a po niej nabożeństwo.

5.  W ubiegłą niedzielę na cele gospodarcze zostało zebrane 3.958 zł.

6.  Trwamy w Okresie Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej - w każdy Piątek Wielkiego Postu o godz. 1630 – dzieci i młodzież, a o godz. 1715 – dorosłych;

Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą Niedzielę Wielkiego Postu bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 1030. Nabożeństwo zakończone procesją i błogosławieństwem Najświętszego Sakramentu;

III Ekstremalną Drogę Krzyżową – w nocy z 5 na 6 kwietnia. Do przejścia 44 km – Suwałki–Augustów lub 40 km - Suwałki–Studzieniczna.  Zapisy na autokar do Suwałk (15 zł./os.) i więcej informacji u księdza Przemysława;

Zachęcamy do włączenia się w dzieło pokutne naszej Wspólnoty Parafialnej – post ścisły rotacyjny (o chlebie i wodzie) – 40 dni postu – każdego dnia pości jedna osoba.

7.  Wzorem lat ubiegłych w Wielkim Poście organizowane jest wspólne wyjście do Kina Iskra w Augustowie. W tym roku zapraszamy na dokument fabularyzowany Miłość i Miłosierdzie. Seans odbędzie się 31 marca (niedziela) o godz. 1600. Cena biletu dla naszej Parafii 10 zł./os. Zapisy w zakrystii u Ks. Przemysława.  

8.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Martyri, Gościa Niedzielnego, Wzrastanie.

     W minionym tygodniu pożegnaliśmy:
     ś.p. Włodzimierza Piotra Janiszewskiego, ś.p. Irenę Gadamer-Zaorską ś.p. Wierę Ołdak

     Wszystkim życzymy wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.Ogłoszenia duszpasterskie 17.03.2019r.

II Niedziela Wielkiego Postu

W liturgii tygodnia:
            wtorek – Uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP

1.  W dniu dzisiejszym taca przeznaczona na cele gospodarcze.

2.  Również dziś przeżywamy Niedzielę Ad Gentes – ofiary do puszek na cele misyjne.

3. Jutro z racji III poniedziałku miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 – modlitwy członków DNNUJ a następnie Msza Św. w intencji członków Dzieła.

4.  W czwartek zapraszamy na kolejne spotkanie ze św. Urszulą Ledóchowską. Msza św. o godz. 1800 a po niej spotkanie w salce parafialnej.

5. W sobotę 23 marca o godz. 1900 odbędzie się spotkanie uczestników pielgrzymki do Izraela.

6.  Za tydzień po Mszy Św. o godz. 1800 odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami.

7.  Za tydzień po każdej Mszy Św. będą zbierane ofiary do puszki na przygotowanie Kaplicy w Hospicjum pw. Bł. Marii Chrzanowskiej.

8.  Trwamy w Okresie Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej - w każdy Piątek Wielkiego Postu o godz. 1630 – dzieci i młodzież, a o godz. 1715 – dorosłych;


Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą Niedzielę Wielkiego Postu bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 1030. Nabożeństwo zakończone procesją i błogosławieństwem Najświętszego Sakramentu;
III Ekstremalną Drogę Krzyżową – w nocy z 5 na 6 kwietnia. Do przejścia 44 km – Suwałki–Augustów lub 40 km - Suwałki–Studzieniczna.  Zapisy na autokar do Suwałk (15 zł./os.) i więcej informacji u księdza Przemysława;
Zachęcamy do włączenia się w dzieło pokutne naszej Wspólnoty Parafialnej – post ścisły rotacyjny (o chlebie i wodzie) – 40 dni postu – każdego dnia pości jedna osoba.


9.  Wzorem lat ubiegłych w Wielkim Poście organizowane jest wspólne wyjście do Kina Iskra w Augustowie. W tym roku zapraszamy na dokument fabularyzowany Miłość i Miłosierdzie. Seans odbędzie się 31 marca (niedziela) o godz. 1600. Cena biletu dla naszej Parafii 10 zł./os. Zapisy w zakrystii u Ks. Przemysława. 

10.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Martyri, Gościa Niedzielnego, Wzrastanie.

Zapowiedzi przedślubne:

1. FILIPCZUK Dawid, kawaler zam. Pobikary, par. pw. Św. Stanisława    
    EJLAK Dorota, panna zam. Suwałki, par. pw. Bł. Anieli Salawy
    (zap. II).
2. SERAFIN Michał, kawaler zam. Tomaszów Mazowiecki, par. pw. Św. Antoniego
    SZYSZKIEWICZ Jolanta, panna zam. Augustów, par. pw. MB Częstochowskiej
   (zap. II).
3. SZCZUDŁO Piotr, kawaler zam. Augustów, par. pw. MB Częstochowskiej
    RUDŹ Patrycja, panna zam. Augustów, par. pw. Świętej Rodziny
   (zap. II).Ogłoszenia duszpasterskie 10.03.2019r.

I Niedziela Wielkiego Postu

1. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej Wspólnocie Parafialnej alumna IV roku Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku Patryka Bogdan, który zbiera ofiary na potrzeby naszej diecezjalnej uczelni.

2. Trwamy w Okresie Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej - w każdy Piątek Wielkiego Postu o godz. 1630 – dzieci i młodzież, a o godz. 1715 – dorosłych;
Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą Niedzielę Wielkiego Postu bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 1030.
Nabożeństwo zakończone procesją i błogosławieństwem Najświętszego Sakramentu;
III Ekstremalną Drogę Krzyżową – w nocy z 5 na 6 kwietnia. Do przejścia 44 km – Suwałki–Augustów lub 40 km - Suwałki–Studzieniczna.  Zapisy i więcej informacji u księdza Przemysława.

3. Za tydzień 17 marca w II Niedzielę Wielkiego Postu taca przeznaczona na cele gospodarcze.

4. Również za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Ad Gentes – ofiary do puszek na cele misyjne.

5. Zakończył się remont kuchni w części katechetycznej. Całkowity koszt remontu i umeblowania to ok. 15 tys. zł. Zapraszamy chętne panie do pomocy w sprzątnięciu kuchni w najbliższą sobotę o godz. 900.

6. Zachęcamy do przeżycia Okresu Wielkiego Postu w należyty sposób bez zabaw i podejmując wyrzeczenia i postanowienia wielkopostne oraz wziąć udział w tzw. poście ścisłym rotacyjnym (o chlebie i wodzi).

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Martyri, Gościa Niedzielnego, Wzrastanie (miesięcznik dla młodzieży).

Zapowiedzi przedślubne:
1.  FILIPCZUK Dawid, kawaler zam. Pobikary, par. pw. Św. Stanisława
     EJLAK Dorota, panna zam. Suwałki, par. pw. Bł. Anieli Salawy
     (zap. I).

2. SERAFIN Michał, kawaler zam. Tomaszów Mazowiecki, par. pw. Św. Antoniego
    SZYSZKIEWICZ Jolanta, panna zam. Augustów, par. pw. MB Częstochowskiej
    (zap. I).

3.  SZCZUDŁO Piotr, kawaler zam. Augustów, par. pw. MB Częstochowskiej
     RUDŹ Patrycja, panna zam. Augustów, par. pw. Świętej Rodziny
     (zap. I).

     W minionym tygodniu pożegnaliśmy:
ś.p. Marka Ulikowskiego, ś.p. Alberta Bogala, ś.p. Kazimierza Ciereszko

     Wszystkim życzymy wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.
Ogłoszenia duszpasterskie 03.03.2019r.

VIII Niedziela Zwykła

W liturgii tygodnia:

poniedziałek – Święto św. Kazimierza Królewicza
środa – Środa Popielcowa

1.  W tym tygodniu I Środa m-c – modlitwa KRŻ oraz I Czwartek m-c – o godz. 1700 Adoracja i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

2.  W środę 06 marca – ŚRODA POPIELCOWA - którą rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Msze Św. w ten dzień o godz. 700, 900, 1030, 1600 (z udziałem dzieci i młodzieży) i 1800. Na każdej Mszy Św. posypanie głów popiołem na znak pokuty. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje POST ŚCISŁY (co do jakości i ilości) od 14 do 60 roku życia. Po Mszy Św. o godz. 1600 chętne dzieci otrzymają wyklejanki na Wielki Post, które będą zbierały podczas Drogi Krzyżowej.

3.  Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu będziemy trwać w kwartalnych dniach modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji, pojednanie z Bogiem i bliźnimi.

4.  Od Środy Popielcowej, chcemy zorganizować post ścisły (o chlebie i wodzie) rotacyjny tzn. każdego dnia pości inna osoba. Tym postem obejmiemy intencję - O nawrócenie i łaskę wiary dla całej ludzkości. Na klęczniku przed obrazem Matki Bożej, są wyłożone listy dla chętnych, którzy chcą włączyć się w ten post. Prosimy o wsparcie modlitewne i jałmużnę na studnię w Sudanie Południowym. Chorzy mogą włączyć się w to dzieło przez ofiarowanie swoich dolegliwości.

5.  Okres Wielkiego Postu to czas Nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy Piątek Wielkiego Postu o godz. 1630 – dzieci i młodzież, a o godz. 1715 – dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą Niedzielę Wielkiego Postu bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 1030. Nabożeństwo zakończone procesją i błogosławieństwem Najświętszego Sakramentu. (inf. na plakacie w gablotach).

6.  Za tydzień 10 marca taca na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku.

7.  17 marca w II Niedzielę Wielkiego Postu taca przeznaczona na cele gospodarcze.

8.  Zachęcamy do przeżycia Okresu Wielkiego Postu w należyty sposób bez hucznych zabaw i podejmując wyrzeczenia i postanowienia wielkopostne.

9.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Martyri, Gościa Niedzielnego, Wzrastanie (miesięcznik dla młodzieży).


Zapowiedzi przedślubne:


1.    GRABOWSKI Grzegorz, kawaler zam. Augustów, par. pw. NSJ
       GRYGO Agnieszka, panna zam. Augustów, par. pw. NSJ
       (zap. II).

     W minionym tygodniu pożegnaliśmy:
ś.p. Piotra Sieńko, ś.p. Mirosława Bożewicz, ś.p. Stanisława Romańczuk, ś.p. Leszka Sobolewskiego

     Wszystkim życzymy wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.Ogłoszenia duszpasterskie 24.02.2019r.

VII Niedziela Zwykła

1.  04 marca na uroczystej sesji zakończy się diecezjalny procesu kanonicznego o heroiczność cnót Ks. Kazimierza Hamerszmita, zmierzający do Jego przyszłej beatyfikacji. Prosimy wszystkich o modlitwę.

2.  W tym tygodniu I Piątek m-c – odwiedziny chorych oraz I Sobota m-c – o godz. 1700 modlitwa KRM, a po Mszy Św. o godz. 1800 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

3.  Koordynatorka DNNUJ – p. Sabina organizuje wyjazd na jednodniowe Rekolekcje w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach – Duch Święty zstąpi na Ciebie. Wyjazd w sobotę 02 marca. Rozpoczęcie Rekolekcji o godz. 930. Zapisy i więcej informacji u p. Sabiny.

4.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Martyri, Gościa Niedzielnego, Wzrastanie (miesięcznik dla młodzieży).

Zapowiedzi przedślubne:

1.  ZADOROŻNY Mariusz, kawaler zam. Augustów, par. pw. Matki Boskiej Częstochowskiej
     NARUSZEWICZ Izabela, stanu wolnego zam. Augustów, par. pw. Matki Boskiej Częstochowskiej
     (zap. II).
2.  GRABOWSKI Grzegorz, kawaler zam. Augustów, par. pw. NSJ
     GRYGO Agnieszka, panna zam. Augustów, par. pw. NSJ
     (zap. I).

     W minionym tygodniu pożegnaliśmy: ś.p. Krzysztofa Sturgulewskiego

     Wszystkim życzymy wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.Ogłoszenia duszpasterskie 17.02.2019r.

VI Niedziela Zwykła

W tym tygodniu w liturgii:

piątek – Święto Katedry św. Piotra Apostoła;
sobota – Wspomnienie św. Polikarpa;

1. Dzisiejszego dnia po Mszy Św. o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci, które zostały zapisane do I Komunii Świętej i ich rodziców.

2. Również dzisiaj o godz. 1700 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania w salce parafialnej.

3. Jutro – poniedziałek 18 lutego – zapraszamy na spotkanie członków DNNUJ. Rozpoczęcie Adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 1730 – modlitwy do Ducha Św. i nowenna, następnie o godz. 1800 Msza Św.

4. W piątek 22 lutego – ostatni piątek m-ca – o godz. 1700 nabożeństwo uwielbienia. A następnie o godz. 1800 Masza Św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę gospodarczą. Tydzień temu na ten cel została złożona ofiara w wysokości 3.741,00 zł.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Martyri, Gościa Niedzielnego, Wzrastanie (miesięcznik dla młodzieży).


Zapowiedzi przedślubne:

1.  ZADOROŻNY Mariusz, kawaler zam. Augustów, par. pw. Matki Boskiej Częstochowskiej
     NARUSZEWICZ Izabela, stanu wolnego zam. Augustów, par. pw. Matki Boskiej Częstochowskiej
     (zap. I).

      W minionym tygodniu pożegnaliśmy: ś.p. Annę Pobojewską
 
     Wszystkim życzymy wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.Ogłoszenia duszpasterskie 10.02.2019r.

V Niedziela Zwykła

W tym tygodniu w liturgii:

poniedziałek – Wspomnienie NMP z Lourdes;
czwartek – Święto św. Cyryla i Metodego;

1.  Dzisiejszego dnia tzw. „taca gospodarcza” - ofiary na tacę są przeznaczone na cele gospodarcze.

2.  Jutro 11 lutego przypada 27 Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszach Św. o godz. 700, 1030 – z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych i o godz. 1800. Bardzo prosimy, aby zatroszczyć się o chorych i w miarę możliwości pomóc im dotrzeć do Świątyni na Mszę Św. o godz. 1030.

3.  Jutro również o godz. 1200 odwiedziny chorych w Hospicjum. Ze względu na remont i budowę kaplicy zostanie udzielony tylko Sakrament Namaszczenia Chorych i Komunii Św.

4.  Za tydzień w niedzielę 17 lutego po Mszy Św. o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci, które zostały zapisane do I Komunii Świętej i ich rodziców.

5.  Również za tydzień 17 lutego o godz. 1700 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania w salce parafialnej.

6.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Martyri, Gościa Niedzielnego, Wzrastanie (miesięcznik dla młodzieży).

Zapowiedzi przedślubne:

1.  SOKOŁOW Maciej, kawaler zam. Augustów, par. pw. Matki Boskiej Częstochowskiej
     FABRYCKA Martyna, panna zam. Augustów, par. pw. Matki Boskiej Częstochowskiej
     (zap. II).

     W minionym tygodniu pożegnaliśmy: ś.p. Jadwigę Demską i ś.p. Stanisławę Bieńkowską

     Wszystkim życzymy wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.Ogłoszenia duszpasterskie 03.02.2019r.

IV Niedziela Zwykła

W tym tygodniu w liturgii:

wtorek – Wspomnienie św. Agaty;
środa – Wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy;

1.  W tym tygodniu pierwsza środa – modlitwy KRŻ i pierwszy czwartek – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.
2.  05 lutego w liturgiczne wspomnienie św. Agaty poświęcenie chleba i wody na każdej Mszy Św. tj. o 700 i 1800.

3.  Za tydzień w Niedzielę 10 lutego tzw. „taca gospodarcza” - ofiary na tacę będą przeznaczone na cele gospodarcze.

4.  Dnia 11 lutego przypada 27 Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszach Św. o godz. 700, 1030 – z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych i o godz. 1800. Bardzo prosimy, aby zatroszczyć się o chorych i w miarę możliwości pomóc im dotrzeć do Świątyni na Mszę Św. o godz. 1030.

5.  W niedzielę 17 lutego po Mszy Św. o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci, które zostały zapisane do I Komunii Świętej i ich rodziców.

6.  Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii.

7.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Martyri, Gościa Niedzielnego, Wzrastanie (miesięcznik dla młodzieży)

Zapowiedzi przedślubne:

1.  SOKOŁOW Maciej, kawaler zam. Augustów, par. pw. Matki Boskiej Częstochowskiej
     FABRYCKA Martyna, panna zam. Augustów, par. pw. Matki Boskiej Częstochowskiej
     (zap. I).


     Wszystkim życzymy wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.Archiwum Ogłoszeń Parafialnych