Ogłoszenia duszpasterskie 29.03.2020r.

V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziękujemy wszystkim osobom za złożone ofiary na rzecz funkcjonowania parafii na konto bankowe w tym tygodniu.

2. Dziś miały się rozpocząć rekolekcje w naszej parafii. Z racji zaistniałej okoliczności w poniedziałek, wtorek i środę ( 30 marca – 1 kwietnia) Msze św. będą w porządku rekolekcyjnym tzn. o godz. 830. 1000, 1200, 1600 i 1800. Pół godziny przed Mszami i w czasie ich trwania dwóch kapłanów będzie spowiadać: jeden w zakrystii ministrantów, a drugi w pomieszczeniu parafialnego oddziału Caritas. Spowiedź po jednej osobie w pomieszczeniu, pozostali czekają na zewnątrz zachowując odległości od siebie.

3. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Wytyczne na ten czas od naszego Biskupa umieszczone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.

4. Nastąpiła zmiana daty I Komunii Św. w naszej parafii na 27 czerwca (sobota).

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Martyrii, Gościa Niedzielnego.

          W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii: † Marię Irenę Kłoczko oraz † Tadeusza Kierklo. W ich intencji: Wieczny odpoczynek…

          Wszystkim naszym parafianom życzymy żarliwej Miłości, silnej Wiary i głębokiej Nadziei  w rozpoczynającym się kolejnym tygodniu wyjątkowego Wielkiego Postu.Ogłoszenia duszpasterskie 22.03.2020r.

IV Niedziela Wielkiego Postu

1. 25 marca w środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Prosimy by uczynić to indywidualnie. Dziś także 28 rocznica utworzenia naszej Ełckiej Diecezji.

2. Osoby, które nie są obecne na Mszy Św., a pragną wesprzeć parafię materialnie ( dać na tacę) prosimy o dokonywanie wpłat na konto naszej parafii (nr dostępny na stronie internetowej).

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Martyrii, Gościa Niedzielnego, Wzrastania.

Zapowiedzi przedślubne:

1. Jezierski Marcin, kawaler, zam. par. Matki Boskiej Częstochowskiej w Nurcu Stacji i  Chmielewska Patrycja, panna, zam. par.w  Matki Boskiej Częstochowskiej Augustowie ( zap. II);

2. Zydor Krzysztof Paweł, kawaler, zam. par. Narodzenia N. M. P. w Sośnie i Hryniewicka Urszula, panna, zam. par. Matki Boskiej Częstochowskiej w Augustowie ( zap. II);

3. Karp Arkadiusz, kawaler, zam. par. Matki Boskiej Częstochowskiej w Augustowie i Dudzińska Marta, panna, zam. par. Miłosierdzia Bożego w Augustowie ( zap. II).

     W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy + Genowefę Komuńską. W jej intencji wieczny odpoczynek…

     Wszystkim naszym parafianom, przybyłym gościom i kuracjuszom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi w rozpoczynającym się kolejnym tygodniu Wielkiego Postu.Ogłoszenia duszpasterskie 15.03.2020r.

III Niedziela Wielkiego Postu

1. Sakrament bierzmowania odbędzie się w innym terminie po Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Spotkania kandydatów i rodziców zawieszone do odwołania.

2.  Spotkania wspólnot parafialnych zawieszone do odwołania.

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Martyrii, Gościa Niedzielnego, Wzrastania.

Zapowiedzi przedślubne:

1. Jezierski Marcin, kawaler, zam. par. Matki Boskiej Częstochowskiej w Nurcu Stacji i  Chmielewska Patrycja, panna, zam. par.w  Matki Boskiej Częstochowskiej Augustowie ( zap. I);

2. Zydor Krzysztof Paweł, kawaler, zam. par. Narodzenia N. M. P. w Sośnie i Hryniewicka Urszula, panna, zam. par. Matki Boskiej Częstochowskiej w Augustowie ( zap. I);

3. Karp Arkadiusz, kawaler, zam. par. Matki Boskiej Częstochowskiej w Augustowie i Dudzińska Marta, panna, zam. par. Miłosierdzia Bożego w Augustowie ( zap. I).

     Wszystkim naszym parafianom, przybyłym gościom i kuracjuszom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi w rozpoczynającym się kolejnym tygodniu Wielkiego Postu.

     W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy: ś. p. Zofię Tober i Władysławę Kwiatkowską . W ich intencji: Wieczny odpoczynek…Ogłoszenia duszpasterskie 08.03.2020r.

II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś niedziela Ad Gentes – puszka na fundusz misyjny, a jednocześnie II niedziela miesiąca – taca gospodarcza.

2. W tym tygodniu II wtorek miesiąca – comiesięczne spotkanie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej na Mszy Św. o godz. 1800 i spotkaniu formacyjnym po niej.

3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkiego Postu: Gorzkich Żalach w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1030 i Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 1730.

4. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Fatimy i wpłacie kolejnej raty  w kwocie 2000 zł do 25 marca. Są jeszcze wolne miejsca. Informacje na temat  tego wyjazdu w gablocie w kruchcie kościoła lub na stronie internetowej naszej  parafii.

5. Prosimy by do zakrystii zgłosiły się osoby które zamawiały Msze Święte w dniach 30 i 31 marca oraz 1 kwietnia na godz. 700 i 1800.

6.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Martyrii, Gościa Niedzielnego, Wzrastania.

     Wszystkim naszym parafianom, przybyłym gościom i kuracjuszom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi w rozpoczynającym się kolejnym tygodniu Wielkiego Postu.

     W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy: ś. p. Krzysztofa Karpińskiego . W jego intencji: Wieczny odpoczynek…Ogłoszenia duszpasterskie 01.03.2020r.

I Niedziela Wielkiego Postu

        W środę 4 marca – święto św. Kazimierza

1. Jutro I poniedziałek miesiąca – comiesięczne spotkanie wspólnot Ruchu Rodzin Nazaretańskich na Mszy Św. o godz. 1800.

2. W tym tygodniu I środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca od godz. 1700 adoracja Najświętszego sakramentu, a o godz. 1800 Msza Św. W środę KRŻ, w czwartek modlitwy za powołanych i o powołania, w piątek do Najświętszego Serca Jezusa, w sobotę KRM i do Niepokalanego Serca Maryi po Eucharystii.

3. Zapraszamy na Film pt. Najświętsze Serce do Kina Iskra w Augustowie dziś na godz. 1215, w poniedziałek na godz. 1615 lub w środę na godz. 1645. Informacje na plakacie w gablocie.

4. Za tydzień w niedzielę po Mszy Św. wieczornej o godz. 1800 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

5. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymkach do Pniew oraz do Fatimy. Informacje na ich temat w gablocie w kruchcie kościoła lub na stronie internetowej naszej  parafii.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Martyrii, Gościa Niedzielnego, Wzrastania.Ogłoszenia duszpasterskie 23.02.2020r.

VII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu rozpoczynamy okres Wielkiego Postu Środą popielcową. Tego dnia Msze Św. o godz. 700, 1000, 1630 i 1800. Na każdej Mszy Św. posypanie głów popiołem. Tego dnia obowiązuje post ścisły.

2. W każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1730, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 1030 nabożeństwo Gorzkich Żali. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

3. W dniach od 28 lutego do 1 marca 2020 r w Różanymstoku  odbędą się Ogólnopolskie rekolekcje dla mężczyzn. Temat: „Mężczyzna, cień ojca i odpowiedzialność”. Szczegóły odnośnie zapisów na plakatach i facebooku.

4. W niedzielę 1 marca taca przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.

5. Za tydzień w niedzielę po Mszy Św. wieczornej o godz. 1800 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

6. Powstało nowe Koło Różańcowe Żeńskie na Lipowcu.

7. 31 marca we wtorek na Mszy św. o godz. 1800 ks. Biskup Jerzy Mazur udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.

8. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymkach do Pniew oraz do Fatimy. Informacje na ich temat w gablocie w kruchcie kościoła lub na stronie internetowej naszej  parafii.

9. Zapraszamy na dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 4 w Augustowie. Informacje na plakacie w gablocie.

10.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Martyrii, Gościa Niedzielnego, Wzrastania.

     Wszystkim naszym parafianom, przybyłym gościom i kuracjuszom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi w rozpoczynającym się tygodniu.

     W tym tygodniu pożegnaliśmy: ś. p. Wiesławę Białooką. W jej intencji: Wieczny odpoczynek…Ogłoszenia duszpasterskie 16.02.2020r.

VI Niedziela Zwykła

W tym tygodniu:

- w sobotę 22 – święto Katedry Św. Piotra

1. Jutro III poniedziałek miesiąca od godz. 1730 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Ducha Św, a o 1800 Msza DNNUJ.

2. W dniach od 28 lutego do 1 marca 2020 r w Różanymstoku  odbędą się Ogólnopolskie rekolekcje dla mężczyzn. Temat: „Mężczyzna, cień ojca i odpowiedzialność”. Szczegóły odnośnie zapisów na plakatach i facebooku.

3. 31 marca we wtorek na Mszy św. o godz. 1800 ks. Biskup Jerzy Mazur udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.

4. Siostry Urszulanki zapraszają do wzięcia udziału w pielgrzymce autokarowej (24-26 kwietnia br.) do Pniew – Domu Macierzystego Zgromadzenia, w którym znajdują się relikwie świętej Urszuli Ledóchowskiej Założycielki urszulańskiej rodziny, oraz Torunia. Zapisy w zakrystii do końca lutego. Bliższe informacje można znaleźć na plakacie (gablota w kruchcie kościoła i strona internetowa naszej paraii), bądź też u Sióstr Urszulanek.

5. Zapraszamy na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela  w dniach od 9 do 17 czerwca 2020 r. Koszt przy 50 osobach to 4 160 zł. Program zamieszczony jest w gablocie w przedsionku kościoła i na stronie internetowej naszej parafii. Więcej informacji i zapisy u ks. Łukasza. Przy zapisach wpłata zaliczki 500 zł.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Martyrii, Gościa Niedzielnego, Wzrastania.

     Wszystkim naszym parafianom, przybyłym gościom i kuracjuszom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi w rozpoczynającym się tygodniu.

     W tym tygodniu pożegnaliśmy: ś. p. Janinę Juchniewicz, Janinę Szczesną. W ich intencji: Wieczny odpoczynek…Ogłoszenia duszpasterskie 02.02.2020r.

IV Niedziela Zwykła

W tym tygodniu:
- w poniedziałek 3 lutego – wspomnienie św. Błażeja
- w środę 5 lutego – wspomnienie św. Agaty
- w czwartek – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy

1.  Dziś Święto Ofiarowania Pańskiego, Dzień Życia Konsekrowanego.

2.  Dziś i jutro o godz. 1730 w telewizji Trwam będzie wyemitowany reportaż p.t.: „Cichy i pokornego serca” o słudze bożym ks. Kazimierzu Hamerszmicie, kapłanie naszej diecezji. Zapraszamy do obejrzenia.

3.  Jutro 3 lutego we wspomnienie św. Błażeja podczas Mszy Świętych specjalna modlitwa za osoby posiadające choroby gardła. Jutro także I poniedziałek miesiąca o godz. 1800 – comiesięczna Eucharystia wspólnoty Ruchu Rodzin Nazaretańskich z naszej diecezji.

4. Jutro na godz. 1000 zapraszamy chętne osoby do rozebrania dekoracji Bożonarodzeniowej w kościele.

5. W środę 5 lutego we wspomnienie św. Agaty błogosławieństwo chleba i wody. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu KRŻ i Eucharystia o godz. 1800.

6. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca – od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 1800 Msza Św. i właściwe nabożeństwo. W piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych.

7. W niedzielę 9 lutego po Mszy Św. o godz. 1200 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Św. w sali parafialnej.

8. Trwa wizyta duszpasterska. Program kolędy na najbliższe dni wywieszony w gablocie w przedsionku kościoła i na stronie internetowej naszej parafii. Kancelaria w tygodniu po mszach św.  porannych o godz. 700.

9. Zachęcamy do zbiórki elektrośmieci i przyniesienia ich do parafii. Celem w tym roku będzie pomoc dla Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Zbiórka trwa do 14 lutego do godz. 1200. Więcej informacji w kruchcie kościoła.

10. Siostry Urszulanki zapraszają do wzięcia udziału w pielgrzymce autokarowej (24-26 kwietnia br.) do Pniew – Domu Macierzystego Zgromadzenia, w którym znajdują się relikwie świętej Urszuli Ledóchowskiej Założycielki urszulańskiej rodziny, oraz Torunia. Zapisy w zakrystii do końca lutego. Bliższe informacje można znaleźć na plakacie (gablota w kruchcie kościoła), bądź też u Sióstr Urszulanek.

11.  Zapraszamy na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela  w dniach od 9 do 17 czerwca 2020 r. Koszt przy 50 osobach to 4 160 zł. Program zamieszczony jest w gablocie w przedsionku kościoła i na stronie internetowej naszej parafii. Więcej informacji i zapisy u ks. Łukasza. Przy zapisach wpłata zaliczki 500 zł.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Martyrii, Gościa Niedzielnego.

     Wszystkim naszym parafianom, przybyłym gościom i kuracjuszom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi w rozpoczynającym się tygodniu.

     W tym tygodniu pożegnaliśmy: ś. p. Tadeusza Rakowskiego.  W jego intencji: Wieczny odpoczynek…Wizyta duszpasterska 2020

poniedziałek 3 lutego od godz. 1500
1. ul. 29 listopada 8
2. ul. 29 listopada 11, 13, 15

wtorek 4 lutego od godz. 1500
1. ul 29 listopada 12
2. ul. 29 listopada 14


środa 5 lutego od godz. 1500
1. ul. 29 listopada 16
2. u. 29 listopada 18 i 20Ogłoszenia duszpasterskie 26.01.2020r.

III Niedziela Zwykła

W tym tygodniu:
- we wtorek 28 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu
- w piątek 31 stycznia – wspomnienie św. Jana Bosko

1.  Dziś i jutro trwamy w nabożeństwie 40 – godzinnym w naszej parafii. W tych dniach będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu między mszami poranną a wieczorną. W poniedziałek 27 stycznia będzie dodatkowa Msze Św. o godz. 1200. Za adorację w ciągu tych dni odpowiedzialni będą mieszkańcy poszczególnych ulic naszej parafii wraz z członkami wspólnot Żywego Różańca i DNNUJ. Grafik wywieszony w gablocie i stronie internetowej naszej parafii.

2.  W tym tygodniu I sobota miesiąca – adoracja i modlitwy KRM od godz. 1700, a następnie Msza Św.

3.  W następną niedzielę 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Na Mszach Św. poświęcenie świec zwanych gromnicami.

4.  Trwa wizyta duszpasterska tzw. kolęda. Z tej racji przypominamy, aby przygotować w domach stół zakryty białym obrusem, na nim krzyż, Pismo Św. woda święcona z kropidłem oraz zapalone świece. Prosimy aby rodziny, które przyjmą kapłana (chodzącego bez ministrantów) przed domem uchyliły furtkę zapaliły światło jeśli będzie ciemno, w blokach również uchyliły drzwi do mieszkań. Wówczas będzie wiadomo, że rodzina oczekuje tej wizyty. Program kolędy na najbliższe dni wywieszony w gablocie w przedsionku kościoła i na stronie internetowej naszej parafii.

5.  Podczas trwania Kolędy kancelaria będzie czynna bezpośrednio po Mszy św. porannej o godz. 700.

6.  W bieżącym roku przypada setna rocznica istnienia Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego. Dzieląc się tą radością, Siostry zapraszają do wzięcia udziału w pielgrzymce autokarowej (24-26 kwietnia br.) do Pniew – Domu Macierzystego Zgromadzenia, w którym znajdują się relikwie świętej Urszuli Ledóchowskiej Założycielki urszulańskiej rodziny, oraz Torunia. Zapisy w zakrystii do końca lutego. Bliższe informacje można znaleźć na plakacie (gablota w kruchcie kościoła), bądź też u Sióstr Urszulanek.

7.  Zapraszamy na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela  w dniach od 9 do 17 czerwca 2020 r. Koszt przy 50 osobach to 4 160 zł. Program zamieszczony jest w gablocie w przedsionku kościoła i na stronie internetowej naszej parafii. Więcej informacji i zapisy u ks. Łukasza. Przy zapisach wpłata zaliczki 500 zł w terminie do 26 stycznia.

8.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Martyrii, Gościa Niedzielnego.

     Wszystkim naszym parafianom, przybyłym gościom i kuracjuszom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi w rozpoczynającym się tygodniu.

     W tym tygodniu pożegnaliśmy: ś. p. Romanę-Elżbietę Matuszewską i Irenę Grzębkowską  W jego intencji: Wieczny odpoczynek…Wizyta duszpasterska 2020

poniedziałek 27 stycznia od godz. 1500
1. Al. Kard. S. Wyszyńskiego i os. Polanica
2. ul. Tytoniowa 14 a


wtorek 28 stycznia od godz. 1500
1. ul. Tytoniowa 2, 3, 8 i ul. elektryczna
2. ul. Tytoniowa 16  


środa 29 stycznia od godz. 1500
1. ul Tytoniowa 8a i 8b

czwartek 30 stycznia od godz. 1500
1. ul. Tytoniowa 14 b

piątek  31 stycznia od godz. 1500
1. ul. Armii Krajowej 17

sobota 1 lutego od godz. 1300
1. ul. 29 listopada 6 i 10

poniedziałek 3 lutego od godz. 1500
1. ul. 29 listopada 8
2. ul. 29 listopada 11, 13, 15Harmonogram adoracji Najświętszego Sakramentu podczas nabożeństwa 40 – godzinnego 2020

25 stycznia – sobota
700 – Msza Św.
730 – 830 - ul. Bukowa, Dębowa, Grabowa, Klonowa, Jesionowa Jodłowa, Modrzewiowa,
Świerkowa,     Klubowa
830 – 930 -  ul. Kolejowa, Klonownica, Robotnicza
930 – 1030 -  ul. Tartaczna
1030 – 1130 - ul. Turystyczna (nr nieparzyste), Dądbek
1200 – Msza Św.
1230 – 1330 - ul. Jeziorna, Leśna
1330 – 1430 – ul. Turystyczna (nr 6, 8, 10)
1430 – 1530 -  ul. Turystyczna (nr 12, 20, 20a, 20b)
1530 – 1630 -  ul. Letniskowa, Zarzecze,
1630 – 1730 -  ul. Portowa, Sosnowa
1800 – Msza Św.


26 stycznia – niedziela
730 – Msza Św.
900 – Msza Św.
1030 – Msza Św.
1200 – Msza Św.
1300 – 1400 -  ul. Przemysłowa
1400 – 1500 – ul. 1 Pułku  Ułanów Krechowieckich
1500 – 1600 -  ul. Armii Krajowej,  
1600 – 1700 - Pamięci Narodowej, Piwna, Słodowa, Zacisze, Szpitalna
1700 – 1800  - Al. Kard. S. Wyszyńskiego, os. Polanica, ul. Elektryczna
1800 – Msza Św.


27 stycznia – poniedziałek
700 – Msza Św.
730 – 830 -  ul. Partyzantów
830 – 930 – ul. Konopnickiej (domki) oraz bloki 6 i 8
930 – 1030 -  ul. Konopnickiej 10, 12, 14
1030 – 1130 – ul. Tytoniowa
1200 – Msza Św.
1230 – 1330 – ul. Kasztanowa 39 c, 41
1330 – 1430 – ul. Kasztanowa 46 b 46 c
1430 – 1530 - ul. Kasztanowa (domki)
1530 – 1630 - ul. 29 listopada 6, 8, 10, 11, 13, 15
1630 – 1730 – ul. 29 listopada 12, 14, 16, 18, 20
1800 – Msza Św.Ogłoszenia duszpasterskie 19.01.2020r.

II Niedziela Zwykła

W tym tygodniu:

- we wtorek 21 stycznia – wspomnienie św. Agnieszki
- w piątek 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego
- w sobotę 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

1.  Dziś taca przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.

2.  Trwa wizyta duszpasterska tzw. kolęda. Z tej racji przypominamy, aby przygotować w domach stół zakryty białym obrusem, na nim krzyż, Pismo Św. woda święcona z kropidłem oraz zapalone świece. Prosimy aby rodziny, które przyjmą kapłana (chodzącego bez ministrantów) przed domem uchyliły furtkę zapaliły światło jeśli będzie ciemno, w blokach również uchyliły drzwi do mieszkań. Wówczas będzie wiadomo, że rodzina oczekuje tej wizyty. Program kolędy na najbliższe dni wywieszony w gablocie w przedsionku kościoła i na stronie internetowej naszej parafii.

3.  W styczniu kancelaria będzie czynna bezpośrednio po Mszy św. porannej o godz. 700.

4.  We wtorek Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich szczególnie w naszej modlitwie.

5.  W dniach 25, 26 i 27 stycznia będziemy przeżywać w naszej parafii nabożeństwo czterdziestogodzinne.W tych dniach będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu między mszami poranną a wieczorną.W sobotę 25 stycznia i w poniedziałek 27 stycznia będą dodatkowo Msze Św. o godz. 1200. Za adorację w ciągu tych dni odpowiedzialni będą mieszkańcy poszczególnych ulic naszej parafii wraz z członkami wspólnot Żywego Różańca i DNNUJ. Grafik wywieszony w gablocie i stronie internetowej naszej parafii.

6.  W bieżącym roku przypada setna rocznica istnienia Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego. Dzieląc się tą radością, Siostry zapraszają do wzięcia udziału w pielgrzymce autokarowej (24-26 kwietnia br.) do Pniew – Domu Macierzystego Zgromadzenia, w którym znajdują się relikwie świętej Urszuli Ledóchowskiej Założycielki urszulańskiej rodziny, oraz Torunia. Zapisy w zakrystii do końca lutego. Bliższe informacje można znaleźć na plakacie (gablota w kruchcie kościoła), bądź też u Sióstr Urszulanek.

7.  Zapraszamy na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela  w dniach od 9 do 17 czerwca 2020 r. Koszt przy 50 osobach to 4160 zł. Program zamieszczony jest w gablocie w przedsionku kościoła i na stronie internetowej naszej parafii. Więcej informacji i zapisy u ks. Łukasza. Przy zapisach wpłata zaliczki 500 zł w terminie do 26 stycznia.

8.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Martyrii, Gościa Niedzielnego.

     Wszystkim naszym parafianom, przybyłym gościom i kuracjuszom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi w rozpoczynającym się tygodniu.

    W tym tygodniu pożegnaliśmy: ś. p. Mieczysława (m) Toczko  W jego intencji: Wieczny odpoczynek…Wizyta duszpasterska 2020

poniedziałek 20 stycznia od godz. 1500
1. ul. Konopnickiej 12
2. ul. Kasztanowa 46 b


wtorek 21 stycznia od godz. 1500
1. ul. Konopnickiej 14
2. ul. Kasztanowa 46 c


środa 22 stycznia od godz. 1500
1. ul. Kasztanowa 39 c
2. ul. Kasztanowa 41


czwartek 23 stycznia od godz. 1500
1. ul. Płk. Uł. Krechowieckich 1 i 3
2. ul. Płk. Uł. Krechowieckich 5 i 7


piątek 24 stycznia od godz. 1500
1. ul. Płk. Uł. Krechowieckich 7a i 9
2. ul. Płk. Uł. Krechowieckich 11, 11 a, 13, 15


sobota 25 stycznia od godz. 1300
1. ul. Przemysłowa 1a
2. ul. Przemysłowa 1b


poniedziałek 27 stycznia od godz. 1500
1. Al. Kard. S. Wyszyńskiego i os. Polanica
2. ul. Tytoniowa 14 aWizyta duszpasterska 2020

poniedziałek 13 stycznia od godz. 1500
1. ul. Partyzantów (nieparzyste) 
    i ul. Konopnickiej (domki)  - 1 ksiądz
2. ul. Partyzantów (parzyste) – 1 ksiądz
3. ul. Letniskowa  -1 ksiądz


wtorek 14 stycznia od godz. 1500
1. ul. Portowa ( nr 1 - 22) – 1 ksiądz
2. ul. Portowa (nr 24 -62) – 1 ksiądz
3. ul. Sosnowa – 1 ksiądz


środa 15 stycznia od godz. 1500
1. ul. Zarzecze (parzyste) - 1 ksiądz
2. ul. Zarzecze ( nieparzyste) - 1 ksiądz
3. ul. Zacisze i ul. Szpitalna - 1 ksiądz


czwartek 16 stycznia od godz. 1500
1. ul. Konopnickiej 6 - 1 ksiądz
2. ul. Konopnickiej 8 - 1 ksiądz
3. ul. Partyzantów 42 - 1 ksiądz


piątek 17 stycznia od godz. 1500
1. ul. Kasztanowa - domki (nieparzyste) - 1 ksiądz
2. ul. Kasztanowa – domki ( parzyste 6 – 22c) - 1 ksiądz
3. ul. Kasztanowa – domki (parzyste 24 – 46) - 1 ksiądz


sobota 18 stycznia od godz. 1300
1. ul. Konopnickiej 10 (nr 1 – 30) - 1 ksiądz
2. ul. Konopnickiej 10 (nr 31 – 60) - 1 ksiądz


poniedziałek 20 stycznia od godz. 1500

1. ul. Konopnickiej 12 - 1 ksiądz
2. ul. Kasztanowa 46 b - 1 ksiądz


Archiwum Ogłoszeń Parafialnych