Wspólnota Strumienie Miłości działa przy parafii Matki Boskiej Częstochowskiej od września 2017 r. Jesteśmy katolicką wspólnotą ewangelizacyjno-formacyjną. Do sierpnia 2018 roku opiekunem duchowym wspólnoty był ówczesny Ksiądz Proboszcz Marian Szewczyk, od września 2108 roku opiekunem jest obecny Ksiądz Proboszcz Jerzy Owsianka.
     Nasza wspólnota jest przede wszystkim miejscem spotkania Żywego Boga, odnajdywaniem żywej wiary i sensu życia.
     We wspólnocie w nowy sposób uczymy się modlitwy - dialogu miłości z kochającym nas Bogiem, stałym elementem spotkania jest modlitwa wspólnotowa. W ramach spotkań wspólnoty odbywają się także uwielbienia i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Dzięki spotkaniom formacyjnym odkrywamy na nowo i pogłębiamy prawdy wiary, słuchamy konferencji, rozważamy Słowo Boże i dzielimy się swoim świadectwem poprzez dzielenie w małych grupkach oraz na forum wspólnoty.
     Uczymy się tu i doświadczamy przyjaźni przez akceptację, życzliwość i wzajemne wsparcie, jednocześnie dając siebie - nasz czas i talenty, jakimi Bóg nas obdarzył – na służbę drugiemu człowiekowi.  Uczestniczymy w tworzeniu dzieł miłosierdzia względem drugiego człowieka oraz angażujemy się w życie Kościoła poprzez różnorodne dzieła ewangelizacyjne i modlitewne.
     W 2018 roku zorganizowane były dwukrotnie rekolekcje z ojcem Józefem Witko, odbyły się dwie edycje Kursu Alpha, w których wzięło udział około 100 osób, obecnie trwa trzecia edycja Kursu. Wspólnota włącza się także w dzieła charytatywne, m.in. w organizację „Szlachetnej Paczki”.
     Zapewniamy wsparcie modlitewne członkom wspólnoty jak również wszystkim ludziom zgłaszającym taką potrzebę.
     Za wszystkie dzieła, których Pan dokonuje i za wszystkie łaski jakich doświadczamy od Niego indywidualnie i we wspólnocie, pragniemy dziękować i cieszyć się    wspólnie, oddając chwałę Bogu.
     Nasza wspólnota skupia zarówno osoby uczące się, studiujące jak i absolwentów, osoby młodsze i starsze, a także małżeństwa i rodziny, każdy jest zaproszony i potrzebny.
     Być może zastanawiasz się „czy to dla mnie?”, „nigdy nie byłem w żadnej wspólnocie”, „brak mi otwartości”, „nie mam śmiałości”, „jestem daleko od Boga nie wspominając o Kościele”… tym bardziej zapraszamy! Przez spotkania z ludźmi zbliżysz się do Boga, spotkasz Jezusa i odkryjesz, że wiara nie jest tylko zbiorem zasad, ale żywą relacją z Jezusem, który jest blisko i kocha Ciebie takim, jakim jesteś. Przyjdź i się przekonaj!

Spotkania Wspólnoty odbywają się w każdy poniedziałek, rozpoczynamy Mszą świętą o godzinie 1800.


Zapraszamy!


Linki:


http://www.rekolekcjecharyzmatyczne.pl/