Ogłoszenia duszpasterskie 30.06.2019r.

XIII Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

środa – Święto św. Tomasza Apostoła;
sobota – Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej;

1.  W tym tygodniu:

I Środa Miesiąca – od godz. 1700 modlitwy KRŻ;

I Czwartek Miesiąca – modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O godz. 700 Msza Św. za członkinie III Świeckiego Zakonu Św. Franciszka i  Adoracja;

I Piątek Miesiąca – odwiedziny chorych przez Ks. Przemysława od godz. 900;

I Sobota Miesiąca – od godz. 1700 modlitwy KRM, a o godz. 1800 Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, a po niej Nabożeństwo.

2.  W środę 3 lipca Fundacja Cordis zaprasza na koncert o godz. 1800, który odbędzie się w siedzibie fundacji na ul. Jeziornej 31. Wstęp wolny. Więcej inf. na plakacie.

3.  Decyzją Ks. Bpa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego swoją posługę duszpasterską z dniem 23 sierpnia br. w naszej wspólnocie Parafialnej kończy Ks. Przemysław Jermak, który został posłany do parafii pw. Św. Tomasza Apostoła w Ełku.

4.  Decyzją Ks. Bpa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego swoją posługę duszpasterską z dniem 24 sierpnia br. w naszej wspólnocie Parafialnej rozpocznie Ks. Jacek Łukaszewicz z parafii pw. Św. Antoniego Padewskiego w Prostkach.

5.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: czerwcowego nr Martyri, Gościa Niedzielnego, miesięcznika dla młodzieży Wzrastanie.

Wszystkim życzymy wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.


 

Ogłoszenia duszpasterskie 23.06.2019r.

XII Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

poniedziałek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;
czwartek – Wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy;
piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
sobota - Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła;

1. Rozpoczęły się Wakacje, czas urlopów i wypoczynku. Przypominamy o uczestnictwie we Mszach Św. niedzielnych, aby nie zabrakło w nas odwagi o świadczeniu naszej wiary tam gdzie będziemy odpoczywali. Msze Św. w naszym Kościele w niedziele o godz. 730, 900, 1030, 1200 i 1800 a w dni powszednie o godz. 700 i 1800.

2. Jutro o godz. 1100 Msza Św. w Kaplicy pw. Bł. Hanny Chrzanowskiej w Hospicjum. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w jej przeżycie.

3. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Ołtarzy i zaangażowanie się w Procesję Bożego Ciała wszystkim mieszkańcom naszej Parafii oraz za zamówione Msze Św. w intencji mieszkańców przygotowujących poszczególne Ołtarze.

4. Trwamy w miesiącu czerwcu poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo Czerwcowe od dziś do czwartku z racji Oktawy Bożego Ciała po Mszy Św. wieczornej w czasie procesji eucharystycznej, a od piątku o godz. 1745.

5. W sobotę 29 czerwca będziemy świętowali wraz z dostojnym Jubilatem Ks. Infułatem Antonim Kochańskich jego 60 rocznicę Święceń Kapłańskich. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w modlitwę za Ks. Infułata na Mszy Św. o godz. 1800.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: czerwcowego nr Martyri, Gościa Niedzielnego, miesięcznika dla młodzieży Wzrastanie.

Wszystkim życzymy wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.


 

Ogłoszenia duszpasterskie 16.06.2019r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy

W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

poniedziałek – Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego;
czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało;
piątek – Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi;

1. Tydzień temu na cele gospodarcze została zebrana ofiara w wysokości 3.250,00 zł.

2. Jutro spotkanie modlitewne członków DNNUJ. Nowenna do Ducha Świętego o 1730, następnie Nabożeństwo Czerwcowe i o godz. 1800 Msza Św. za członków DNNUJ.

3. We wtorek 19 czerwca o godz. 900 odbędzie się Msza Św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Z tej racji zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, pracowników administracji i dyrektorów wszystkich szkół na wspólną modlitwę dziękczynną za miniony rok szkolny z prośbą o błogosławieństwo Boże na czas wakacji.

4. W czwartek 20 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze Św. o godz. 730, 900 1030 – z procesją Eucharystyczną do 4 Ołtarzy i o godz. 1800. Wzorem lat ubiegłych bardzo prosimy o przygotowanie Ołtarzy: Ołtarz I – ul. Turystyczna, Ułanów Krechowieckich, Tytoniowa, Al. Kard. Wyszyńskiego; Ołtarz II – ulice całego Lipowca; Ołtarz III – ul. Armii Krajowej, Przemysłowa, Piwna, Pamięci Narodowej, Słodowa oraz bloki 29 Listopada; Ołtarz IV – ul. Kasztanowa, Portowa, Zarzecze, Partyzantów, Konopnickiej, Zacisze, Szpitalna, Sosnowa, Letniskowa.

5. Trwamy w miesiącu czerwcu poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo Czerwcowe dziś, poniedziałek, wtorek i środę o 1745, natomiast od piątku do następnego czwartku z racji Oktawy Bożego Ciała po Mszy Św. wieczornej w czasie procesji eucharystycznej.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: czerwcowego nr Martyri, Gościa Niedzielnego, miesięcznika dla młodzieży Wzrastanie.


W minionym tygodniu pożegnaliśmy:

ś.p. Helenę Romanowską, ś.p. Arkadiusza Bielenica, ś.p. Lucynę Wierzbicką, ś.p. Ernesta Sierzputowskiego ś.p. Alojzego Buczyńskiego, ś.p. Zbigniewa Sławomira Wysockiego, ś.p. Elżbietę Bernacką

Wszystkim życzymy wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.


 

Ogłoszenia duszpasterskie 09.06.2019r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

poniedziałek – Uroczystość NMP Matki Kościoła;
wtorek – Wspomnienie św. Barnaby Apostoła;
czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
piątek – Wspomnienie bł. Michała Kozala;

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Mszy Św. o godz. 1200 z racji odpustu w Studzienicznej w naszej Parafii nie ma.

2. Dzisiejsze ofiary są przeznaczone na cele gospodarcze.

3. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 1800 spotkanie z uczestnikami pielgrzymki do Izraela.

4. W czwartek 13 czerwca zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie o godz. 1700 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, 1745 – Nabożeństwo czerwcowe, 1800 – Msza Św. w intencji uczestników Nabożeństwa Fatimskiego, a po niej procesja fatimska.

5. Również w czwartek 13 czerwca przypada Dzień Imienin Ks. Infułata Antoniego Kochańskiego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za dostojnego Solenizanta na Mszy Św. o godz. 1800.

6. Trwamy w miesiącu czerwcu poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo Czerwcowe codziennie o godz. 1745.

7. Wielkimi krokami zbliża się zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Z tej racji zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, pracowników administracji i dyrektorów wszystkich szkół na Mszę Św. na zakończenie roku we wtorek 18 czerwca o godz. 900.

8. W czwartek 20 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze Św. o godz. 730, 900,1030 – z procesją Eucharystyczną do 4 Ołtarzy i o godz. 1800. Wzorem lat ubiegłych bardzo prosimy o przygotowanie Ołtarzy: Ołtarz I – ul. Turystyczna, Ułanów Krechowieckich, Tytoniowa, Al. Kard. Wyszyńskiego; Ołtarz II – ulice całego Lipowca; Ołtarz III – ul. Armii Krajowej, Przemysłowa, Piwna, Pamięci Narodowej, Słodowa oraz bloki 29 Listopada; Ołtarz IV – ul. Kasztanowa, Portowa, Zarzecze, Partyzantów, Konopnickiej, Zacisze, Szpitalna, Sosnowa, Letniskowa.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: czerwcowego nr Martyri, Gościa Niedzielnego, miesięcznika dla młodzieży Wzrastanie.

Zapowiedzi przedślubne:

1.  NAROLEWSKA Paulina, panna zam. Augustów, par. pw. MB Częstochowskiej
SOBOLEWSKI Stefan, kawaler zam. Łazy par. pw. Św. Agnieszki Goniądz
(zap. I).

W minionym tygodniu pożegnaliśmy:

ś.p. Floriana Klukowskiego, ś.p. Jerzego Giera, ś.p. Danielę Górską


Wszystkim życzymy wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.


 

Ogłoszenia duszpasterskie 02.06.2019r.

VII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

poniedziałek – Wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
środa – Wspomnienie św. Bonifacego;
sobota – Wspomnienie św. Jadwigi Królowej;

1. Dzisiaj odbywa się Marsz dla Życia i Rodziny. Msza Św. o godz. 1200 w Bazylice, a po niej o godz. 1300 wyruszy Marsz z Rynku Zygmunta do Amfiteatru. Więcej inf. na plakacie.

2. Trwamy w miesiącu czerwcu poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo Czerwcowe codziennie o godz. 1730.

3. Jutro o godz. 1100 Msza Św. w kaplicy pw. Bł. Hanny Chrzanowskiej w Hospicjum. Serdecznie zapraszamy do włączenie się w tę Mszę Św. wszystkie chętne osoby.

4. W tym tygodniu I czwartek miesiąca – modlitwy o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne, I piątek miesiąca – odwiedziny chorych w godzinach porannych.

5. Za tydzień w niedzielę 9 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Zapraszamy do wzięcia udziału w Uroczystościach Odpustowych w parafii Studzieniczna.

6. Za tydzień po Mszy Św. o godz. 1800 odbędzie się spotkanie osób wybierających się na pielgrzymkę do Izraela.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: majowego nr Martyri, Gościa Niedzielnego, miesięcznika dla młodzieży Wzrastanie.

Zapowiedzi przedślubne:

1. KOPICZKO Małgorzata, panna zam. Augustów, par. pw. MB Częstochowskiej
OSTAPOWICZ Tomasz, kawaler zam. Augustów, paw. pw. Św. Jana Chrzciciela
(zap. II);

2. NAROLEWSKA Paulina, panna zam. Augustów, par. pw. MB Częstochowskiej
SOBOLEWSKI Stefan, kawaler zam. Łazy par. pw. Św. Agnieszki Goniądz
(zap. I).

W minionym tygodniu pożegnaliśmy:

ś.p. Stanisława Piaseckiego


Wszystkim życzymy wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.