Ogłoszenia duszpasterskie 29.09.2019r.

XXVI Niedziela Zwykła

W tym tygodniu:

w poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima
w środę – wspomnienie św. Aniołów Strużów
w piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
w sobotę – wspomnienie św. Faustyny

1.  We wtorek 1 października rozpoczniemy nadzwyczajny miesiąc misyjny w całym Kościele powszechnym. W naszej parafii uczynimy to przez pierwsze nabożeństwo różańcowe. W ciągu miesiąca będziemy szczególnie pamiętali o sprawie misji świętych, przez nasz udział m. in. w II Kongresie Misyjnym naszej diecezji 19 października w Ełku i 20 października w naszej parafii.

2.  Również we wtorek rozpoczną się nabożeństwa różańcowe w naszej parafii o godz. 1720. Harmonogram grup prowadzących tę modlitwę jest wywieszony w gablocie w przedsionku kościoła. Dzieci i młodzież zapraszamy szczególnie w poniedziałki, środy i piątki. Dzieci, które będą przychodziły na różaniec otrzymają tzw. paszporty do nieba, a wciągu miesiąca będą otrzymywać naklejki przedstawiające poszczególne tajemnice różańcowe.

3.  W tym tygodniu I środa miesiąca – modlitwy KRŻ, I czwartek miesiąca- modlitwy za kapłanów i o powołania, I piątek miesiąca – oddanie czci Sercu Pana Jezusa, I sobota – modlitwy KRM. W Te dni od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.  W piątek od godz. 900 odwiedzimy chorych.

5.  W sobotę w salce parafialnej o godz. 1000 zbiórka drużyny harcerskiej, a o godz. 1200 zbiórka gromady zuchowej (dzieci od 6 do 9 lat). Zapraszamy również nowe osoby.

6.  W niedzielę 6 października po Mszy Św. o godz. 1800 odbędzie się I spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z ich rodzicami.

7.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Martyrii, Gościa Niedzielnego.


 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 22.09.2019r.

XXV Niedziela Zwykła

W tym tygodniu:

w poniedziałek – wspomnienie św. O. Pio
w piątek – wspomnienie św. Wincentego à Paulo
w sobotę – wspomnienie św. Wacława

1.  Dziś taca na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.

2.  Siostry Urszulanki Serca Jezusa Konającego z naszej parafii zapraszają na comiesięczne Msze Św. w kaplicy zakonnej przy ul Konopnickiej 3. Najbliższa Msza św. we wtorek 24 września o godz. 1700. Siostry organizują pielgrzymkę do Pniew z okazji 100-lecia istnienia Zgromadzenia w kwietniu 2020 r. Więcej informacji w gablocie w przedsionku kościoła.

3.  W poniedziałek we wspomnienie św. O. Pio po mszach św. będzie możliwość ucałowania relikwii tego świętego.

4.  W najbliższym czasie odbędą się zapisy uczniów klas III szkoły podstawowej do I komunii św. oraz uczniów klas VIII szkoły podstawowej szkół średnich do bierzmowania. Prosimy rodziców dzieci ochrzczonych poza naszą parafią o dostarczenie metryki chrztu w dniu zapisywania swojego dziecka. Zapisy do bierzmowania młodzieży u ks. Łukasza odbędą się w tym tygodniu w poniedziałek i w sobotę po mszach św. wieczornych oraz  w czwartek między 1600, a 1700 w kancelarii parafialnej.

5.  W najbliższą sobotę o godz. 900 spotkanie ministrantów i lektorów w kościele.

6.  Również w sobotę o godz. 1100 spotkanie harcerzy i zuchów w ramach rozpoczęcia roku harcerskiego w hufcu Augustów. Odbędzie się Apel i ognisko obrzędowe.

7.  W przyszłą niedzielę 29 września na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się błogosławieństwo dzieci klas I i ich przyborów szkolnych

8.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Martyrii, Gościa Niedzielnego.

Zapowiedzi przedślubne:


1) Mateusz Wojewnik, kawaler z par. M. B. Częstochowskiej w Augustowie
Jolanta Ciuryło, panna z par. Św. Józefa w Olsztynie (zap. II)

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii
- Ś. p. Irenę Klekotko


 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 15.09.2019r.

XXIV Niedziela Zwykła

W tym tygodniu:

w poniedziałek – wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana
w środę – święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży
w piątek – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i tow.
w sobotę – święto św. Mateusza Apostoła

1.  Dziś rozpoczyna się tydzień wychowania.

2.   Jutro w III poniedziałek miesiąca od godz. 1730 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez członków DNNUJ, a po niej Msza Św.

3.  W środę po Mszy Św. o godz. 1800 pierwsze po wakacjach spotkanie Kręgu Biblijnego.

4.  W najbliższym czasie odbędą się zapisy uczniów klas III szkoły podstawowej do I komunii św. oraz uczniów klas VIII szkoły podstawowej do bierzmowania. Prosimy rodziców dzieci ochrzczonych poza naszą parafią o dostarczenie metryki chrztu w dniu zapisywania swojego dziecka.

5.  Zapraszamy panów pragnących dołączyć do KRM.

6.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Martyrii, Gościa Niedzielnego.

7.  W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii

- Ś.p. Helenę Bosiacką,
- Ś.p. Danutę Józefę Brzosko